Bohemians 1905 - Opava 0:0Klokani remizovali s Opavou, už dvanáct zápasů doma nevyhráli

Už dvanáct zápasů čekají fotbalisté Bohemains 1905 na vítězství v domácím prostředí. Naposledy v neděli doma jen remizovali s Opavou, která na jaře v žádném ze šesti utkání nebrala tři body.

Zleva Vladislav Ljovin z Bohemians a Jakub Janetzký z Opavy

První půle jasně dokumentovala, že oba týmy bojují o záchranu. Disciplinovaná defenziva jasně dominovala nad ochotou pokusit se o překvapivou akci či snad kombinaci. A když už se zdánlivě rodila nebezpečná situace, raději byl protivník skolen za cenu faulu ještě v dostatečné vzdálenosti od branky.

Jedinou výjimku představovala akce hostů, když po devíti minutách Juřena z pravé strany poslal do pokutového území Bohemains přetažený centr, který Zapalač vrátil na malé vápno, ale Schaffartzik hlavičkoval přímo do náruče Fryštáka.

V dalších minutách diváky ze sedadel zvedl jen přímý kop domácího Vacka, který jehož rána po zemi pod skákající „zdi" těsně minula Fendrichovu branku. V poslední minutě pak gólmana Bohemians Fryštáka vyděsil Zavadil pálící z přímého kopu rovněž jen o pár centimetrů mimo.

Ze setrvalé oboustranné bídy a zoufalství v druhé půli mohla pískající diváky zaujmout Vaníčkova tečovaná rána, kterou však Fendrich dokázal vyrazit. Jinak ani jeden z týmů nic ani zdánlivě podobného ofenzivě, nenabídl.

A když dokázal Zavadil zakroutit z pravé strany přímý kop přesně na hlavu Smoly, hlavičkoval hostující útočník mimo. Na druhé straně pak Hilálova rána z třiceti metrů propadla přímo k osamocenému Koubkovi, jenže domácí mladíček pálil zbrkle jen do náruče Fendricha.

Zápletku nepřineslo ani vyloučení domácího Šmída, který strhnul unikajícího Smolu a musel předčasně do sprch. Opava pojala krátkou přesilovku jako snadnější cestu k ubránění bezbrankové remízy.

25. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Ratajová. ŽK: Bartek, Vacek, Ljovin, Pokorný - Jursa, Simerský, Manzia, Zavadil, Svozil. ČK: 82. Šmíd (Bohemians). Diváci: 4755.
Bohemians: Fryšták - Hůlka, Šmíd, Pokorný - Dostál, Ljovin, Vacek, Bartek - Reiter, Puškáč (69. Koubek), Vaníček (62. Hilál). Trenér: M. Hašek.
Opava: Fendrich - Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek - Stáňa (67. Manzia), Zavadil, Janetzký (87. Jurečka), Jursa, Zapalač - Juřena (46. Smola). Trenér: Kopecký.