Rubriky:

1. liga

Plzeň hrne další tituly. Hráčem měsíce je Hubník, mezi trenéry uspěl Krejčí

5. května 2016 19:16 - Praha

Dubnový díl anket fotbalové Synot ligy Hráč a trenér měsíce má očekávané vítěze. Fanoušci ocenili suverénní jízdu Plzně za mistrovským titulem a trofeje poslali do rukou stopera Romana Hubníka, respektive jeho nadřízeného Karla Krejčího. „Ceny si samozřejmě vážím, ale tu hlavní jsem získal už minulý týden. I tak ale děkuji všem, kdo hlasovali. Je to ocenění celé Viktorky Plzeň,“ svěřil se stoper.

 

Pavel Němeček, ČTK

Jedenatřicetiletý Roman Hubník v dubnu naskočil do všech pěti ligových zápasů Viktorie a pokaždé odehrál plný počet minut. Jeho tým postupně přehrál Jihlavu (2:0), Zlín (2:1), Brno (2:1), Spartu (3:0) i Ostravu (2:0) a po zásluze slaví svou první obhajobu titulu. S 16 výhrami v řadě navíc Hubník a spol. dosáhli na nový ligový rekord.

„Zvládali jsme zápasy výsledkově, ale postupně k tomu přidávali také herní kvalitu. Nakonec z toho byl nejen titul, ale i skvělý rekord. Tohle všechno značí, jak je náš tým vnitřně silný. Jsou to skvělé pocity. Přesně pro ně fotbal hraju," zářil Hubník poté, co jeho mužstvo získalo jistotu prvního místa.

Hráč měsíce dubna: 
1. Roman Hubník (Plzeň) 2215 hlasů
2. Zdeněk Folprecht (Liberec) 1512 hlasů
3. Tomáš Čížek (Bohemians 1905) 1487 hlasů

Skvělé dny prožívá i Hubníkův trenér Karel Krejčí. Hned při své první velké štaci v roli hlavního kouče dovedl Viktorii k titulu a nyní se může těšit na boj o Ligu mistrů, v níž by rád navázal na úspěchy svého plzeňského předchůdce a v současnosti kolegy u národního týmu Pavla Vrby.

„Jsem dojatý a šťastný, protože jsme si titul opravdu zasloužili. Je neskutečné, co jsme v Plzni dokázali. Já si to nijak nepřipouštěl, chtěl jsem jen vyhrát každý další zápas. No a nakonec je z toho vítězná šňůra, která je hodně zajímavá. Máme silné individuality, ale musím pochválit kluky za to, jak hráli jako tým," poukazuje spokojený Krejčí.

Trenér měsíce dubna: 
1. Karel Krejčí (Plzeň) 2201 hlasů
2. Jindřich Trpišovský (Liberec) 1697 hlasů
3. Václav Kotal (Brno) 1216 hlasů
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..