Liberec - Plzeň 1:2Dvě střely, dva góly. Mistrovská Plzeň ve šlágru dobyla výborný Liberec

21. Hromada 0 : 1
75. Ďuriš 0 : 2
90. Komličenko 1 : 2

Liberec

Série prodloužena. Fotbalisté Plzně zvítězili v sobotním utkání 6. kola první ligy na horké půdě Liberce 2:1. U Nisy tak prodloužili sérii neporazitelnosti, která trvá od roku 2007. Viktoriáni byli stoprocentně produktivní, gólové střely Hromady a Ďuriše byly jejich jedinými na branku za celý zápas. Severočeši snížili v závěrečné minutě Komličenkem.

Autor druhého plzeňského gólu Michal Ďuriš (vpravo) se při utkání v Liberci raduje se spoluhráči.

Souboj pohárových zástupců ovšem zahájili lépe domácí, kteří si agresivitou a napadáním vynutili chyby v plzeňské rozehrávce. Několikrát zahrozili úniky po stranách a následnými centry. V 12. minutě napřáhl z hranice šestnáctky Sýkora, rána mu však nesedla.

Viktoria se nemohla dostat do tempa. Až v 21. minutě se dostala do přečíslení, jenže Kopic jej nevyřešil ideálně. Nemuselo ho to však mrzet, neboť z následného rohového kopu hosté udeřili. Odražený míč si na velkém vápně přistrčil Hromada a bombou vymetl šibenici. Pro 20letého slovenského záložníka to byl první gól v české lize.

Liberec byl dál aktivnější, vyhrával většinu klíčových soubojů ve středu pole. Dostával se snadno k pokutovému území Plzně, kolem kterého zahrával několik standardních situací. V 42. minutě ale mohli udeřit znovu hosté, Petrželovi ovšem střela z pravé strany vůbec nesedla.

Těsně před pauzou se dožadoval pokutového kopu Baroš, který upadl po souboji s Matějů. Sudí Julínek byl jiného názoru, navíc za protesty udělil zkušenému útočníkovi žlutou kartu.

Po přestávce pokračovali domácí v aktivitě, vysunutým presinkem nutili hosty k nakopávaným míčům, které vzadu sbírali. Brzy měli šanci na vyrovnání. Baroš si důrazem vykoledoval faul na šestnáctce, Bartl z trestného kopu zamířil těsně nad.

V průběhu druhé půle se prvně v dresu Plzně představily nové posily, albánský záložník Kace a exzlínský útočník Poznar. Ten šel na trávník namísto Bakoše, kterému domácí fanoušci zatleskali. Ocenili, co pro Slovan v uplynulém roce a půl udělal.

Na lavičce se v 75. minutě radoval z druhého gólu Plzně. Kopic se prosmýkl po levé straně, přihrál na malé vápno, odkud Ďuriš z jedné překonal bezmocného Dúbravku. Houževnatí domácí se však nevzdali, v 90. minutě snížil střídající Komličenko. Víc už ale nestihli.

6. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
Branky: 90. Komličenko - 21. Hromada, 75. Ďuriš. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Myška. ŽK: Baroš, Ekpai - Hromada, Matějů, Kozáčik, Kopic. Diváci: 5656.
Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný (79. Nitrianský), Bartošák (73. Komličenko) - Breite - Bartl, Folprecht, Sýkora, Navrátil (62. Ekpai) - Baroš. Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hejda, Hubník, Limberský - Petržela, Hromada (46. Kace), Hořava, Kopic - Bakoš (61. Poznar), Ďuriš (88. Baránek). Trenér: Pivarník.