Rubriky:

1. liga

Chuligáni se Spartě prodraží. Kvůli nim zavřou část stadiónu, klub platí znovu sto tisíc

30. března 2017 17:02 - Praha
(Aktualizováno: 30. března 2017 17:57)

Trest už by si snad mohli vyplnit předem... Fotbalová Sparta již druhý týden po sobě zaplatí za výtržnosti svých fanoušků 100 tisíc korun. Minule kvůli přerušení utkání v Mladé Boleslavi, tentokrát za stejný prohřešek v domácím duelu se Zlínem. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace tedy přitvrdila a potrestala Spartu navrch ještě uzavřením části stadiónu pro příští domácí zápas s Brnem.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Použití pyrotechniky a její vhození na hrací plochu s přerušením utkání přijde Spartu draho. Disciplinární komise ji potrestala za porušení povinnosti pořádajícího klubu v utkání se Zlínem nejen peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun, ale také trestem uzavření části stadiónu na jedno domácí utkání. Jedná se o sektory H 37 až H 41 a D 45 až D 50.

„Následky opakovaného použití pyrotechniky, která reálně mohla ohrozit zdraví diváků, a hlavně jejího vhození na hrací plochu, s následným přerušením utkání, musí nést nejenom pořádající klub, ale konečně i samotní fanoušci," poukazuje Richard Baček, předseda komise.

Došlo také na druholigový šlágr Opava - Baník Ostrava. Domácí opavský klub dostal pokutu 50 tisíc korun za hučení na hráče - cizince, kvůli němuž rozhodčí přerušil utkání. Baník pak stejnou částku zaplatí za vhození pyrotechniky na hrací plochu.

„Disciplinární komise může trestat pouze jednání, ke kterému dojde v areálu stadiónu v souvislosti s utkáním. Výtržnosti, ke kterým došlo ve městě Opava, trestat disciplinární komisí nelze," vysvětluje Baček.

Tresty padly i za chování fanoušků během duelu Karviná - Plzeň. Karviná zaplatí 50 tisíc korun za použití pyrotechniky a vhazování předmětů na hrací plochu. Viktoria pak 30 tisíc korun za pokřik fanoušků „Jude Slavie" a použití pyrotechniky.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..