Rubriky:

Fortuna liga

Mladíci si od Milana určitě v kabině vezmou podpisy, těší se na Baroše kouč Baníku

20. června 2017 14:53 - Ostrava

Pod vedením nového trenérského týmu v čele s Radimem Kučerou se na fotbalovém hřišti v Šilheřovicích sešli fotbalisté ostravského Baníku k prvnímu společnému tréninku. Zatím bez Milana Baroše, jehož příchod už je ale, zdá se, jen otázkou několika dní.

 

Jiří Tomaškovič , Právo

„Milan má tento týden individuální trénink se svým kondičním trenérem v Praze. V pátek máme v Ostravě schůzku, na které se budeme domlouvat, věřím ale, že příští týden se k nám už připojí," řekl nový kouč Kučera, jenž na lavičce Baníku nahradil Vlastimila Petrželu.

Na šilheřovickém trávníku se tak proháněla pouze jediná letní posila, stoper Martin Šindelář ze Sigmy Olomouc. „Další posily jsou na cestě. Ale dokud to není stvrzené podpisem, tak se může stát cokoliv. A to platí i o Milanovi," pokračoval Kučera, který už má ale o Barošově působení v Baníku docela jasno.

„Bude trénovat jako všichni ostatní, ale řeknu to takhle: pamatuju si z Německa, jak to měl nastavené Míra Kadlec s trenérem Rehhagelem. Ti starší hráči, kteří už přesáhnout určitý věk, a já jsem to zažil taky, protože jsem hrál do 38 let, musejí mít tréninky trochu uzpůsobené. Zátěž ale potřebuje, protože návrh, aby trénoval v pátek a v sobotu hrál, to je dobré tak pro I. B třídu, nebo pro zápasy ve Viganticích," upozornil 43letý Kučera.

Kučera: Není to jen o Barošovi

„Už jsem o tom s Milanem mluvil, řekl jsem mu, jak si to představuju a on s tím souhlasil. V tomto týdnu se vyřeší věci okolo jeho příchodu a pak si sedneme a domluvíme se, jakým způsobem bude trénovat. Ale podobné to bude mít Tomáš Zápotočný nebo Petr Vašek. Není to jenom o Barošovi. Je to první liga, náročnost tréninková je vyšší a stejně tak sklony ke zranění. To musíme hlídat a nebude žádný problém, když jeden trénink v týdnu vynechají," popisoval kouč Baníku.

Na práci s baníkovskou legendou se těší. Už proto, že stejně jako Baroš pochází z valašských Vigantic. „Zatím jsme spolu nepracovali, jen jsme se potkávali ve Viganticích, když měl on, nebo já dovolenou. Je to o komunikaci, nechceme tady jméno, ale Milana Baroše, který na trávníku prodá své kvality. Stejně jako v kabině, kde si mladí hráči budou moct posbírat nějaké podpisy," vtipkoval Kučera.

V Baníku už nepokračuje Ľubomír Urgela (Karviná), Petr Nerad (Jihlava) a Tomáš Hučko (Žilina), kteří v Ostravě hostovali. Do přípravy se naopak zapojilo šest mladých navrátilců z hostování Ondřej Šašinka, Jakub Šašinka, Jakub Malý, Jan Matěj, Martin Honiš a Marek Szotkowski.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..