Rubriky:

1. liga

Hašek vítězný gól neslavil. Myslel jsem, že je neregulérní jako oba předchozí, divil se

13. října 2017 23:48 - Praha

Všechny tři góly, které v prologu k ligovému kolu u pražského Botiče padly, vzbudily emoce a diskuse. Aby ne, když trefy ostravského Baroše a domácího Kabajeva docela určitě neměly platit, protože padly z ofsajdu. „O to víc mě těší, že naše druhá branka regulérní byla, i když jsem o tom zpočátku pochyboval a vůbec se z ní neradoval. Na rozdíl od hráčů, kteří ji na trávníku slavili,“ přiznával trenér Bohemians Martin Hašek, že si na cestě za třemi body prožil své nervy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Aby ne, když pomezní sudí zvedl praporek a signalizoval Reiterovi ofsajd. „To jsem tedy neviděl. Naběhl jsem si za obranu, míč se ke mně odrazil a já slyšel hlavního, jak na mě křičí: Hraj. Proto jsem střílel," vykládal Rudolf Reiter, že o první ligové trefě nezapochyboval ani chvíli.

Na rozdíl od ostravských hráčů i trenéra Haška. „Viděl jsem zdvižený praporek pomezního, proto jsem nejdřív myslel, že nebude platit. Jenže hlavní sudí Ardeleanu postřehl, že míč putoval k Reiterovi od nohy jednoho z ostravských hráčů, a proto byl regulérní," těšilo kouč Klokanů, že vítězství jeho svěřenců nemohl nikdo zpochybňovat.

Chybí video

„Zase se ukázalo, jak moc by regulérnosti zápasů prospělo video, jehož jsem zastáncem a po němž ve fotbale voláme," netajil, že hned po utkání k němu sedne a problematické situace si znovu důkladně prohlédne.

Přijde přitom na to, že trefa Baroše, stejně jako parádní volej Kabajeva byly trefami spornými a neměly platit.

„Já to fakt posoudit nedovedu, protože z lavičky je to k oběma bránám hodně daleko. I já budu chytřejší až u videa," přidával se k Haškovi i ostravský kouč Radim Kučera, který byl informací o neregulérních gólech vysloveně zaskočen.

„Neregulérní byly dva, ten rozhodující, a tudíž vítězný však nikdo zpochybňovat nemůže. Vyhráli jsme regulérně, a to mě těší stejně jako tři body, které jsme s Baníkem získali. Nemáme kvalitu na to, abychom soupeře rozebrali, dali mu tři branky a připravili si ještě další šance, proto musíme vyhrávat srdcem. A tentokrát jsme to svedli," pochvaloval si domácí trenér Martin Hašek vítězství, jež přišlo po předchozích prohrách s Plzní a Jabloncem.

Zato jeho ostravský kolega Kučera truchlil. Baník sice vstoupil do ligy brilantně, neboť hned v úvodním dějství vydrancoval Brno, jenže od té doby na další výhru čekají. Od konce července, po devět kol! Ani u Botiče se jí nedočkal.

„Bodů sice málo máme, ale zápasů zbývá ještě spousta, takže není třeba propadat panice. Ale obezřetní být musíme. Zvláště v domácích utkáních se musíme posunout a zvládat je vítězně. Venkovní ostatně také. Už minule v Jihlavě jsme mohli vyhrát, na Bohemce jsme měli střetnutí také slušně rozehrané, jenže nás zase srazila individuální chyba. Dokud se jich nevyvarujeme, těžko budeme bodovat," snažil si ostravský kouč zachovat i po další porážce klid, kterého ani on, ani jeho svěřenci momentálně moc nemají.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..