Rubriky:

Fortuna liga

První zimní posilou teplických fotbalistů se stal Čmovš

10. ledna 2018 12:10 - Teplice

Stoper Pavel Čmovš se stal první zimní posilou teplických fotbalistů. Sedmadvacetiletý rodák z Plzně naposledy působil v Mladé Boleslavi, předtím hrával v Nizozemsku, Bulharsku, Rumunsku a vyzkoušel si rovněž angažmá v Indii. Délku Čmovšovy smlouvy teplický klub nezveřejnil.

 

fkteplice.cz

Čmovš na začátku sezóny odehrál sedm z osmi soutěžních zápasů za Mladou Boleslavi, pak jej ale vedení na konci srpna přeřadilo do juniorky. V závěru podzimu měl drobné zdravotní problémy. Na začátku přípravy mu středočeský klub dal svolení k tomu, aby si hledal nové angažmá, které záhy našel v Teplicích.

"Od té doby, co se událo v Boleslavi, jsem byl v nejistotě. Jsem tedy moc rád, že se přestup podařilo rychle dotáhnout a mohl jsem se připojit k týmu už takhle na začátku přípravy," líčí Čmovš. "Pocity jsou pozitivní. Jsem hned s mužstvem i na soustředění a můžu kluky pořádně poznat," dodává.

"Jsme rádi, že jsme ho získali. Po odchodu Šušnjara jsme sháněli jednoho stopera. Znám Pavla ještě z mládežnických kategorií Slavie Praha. Navíc se k nám připojuje už na začátku přípravy, což je také moc dobře," poukazuje pro klubový web trenér Daniel Šmejkal.

Spokojený je také sportovní ředitel klubu Jakub Dovalil. "Pavla dobře znám z reprezentačního působení a jsem moc rád, že se nám podařilo příchod dotáhnout. Vždy podával velmi dobré výkony a my jsme po odchodu Šušnjara hledali posilu na post středního obránce, což se nám tímto transferem podařilo vyřešit," říká Dovalil.

V české lize má Čmovš na kontě 24 utkání a jeden gól. V minulosti prošel prakticky všemi mládežnickými reprezentacemi, za národní A-tým ale nehrál. Vedle Mladé Boleslavi působil v nizozemských klubech Nijmegenu a Veendamu, dále v Levski Sofia, Rapidu Bukurešť a v indické Bombaji, v mládežnickém věku oblékal dres pražské Slavie.

dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..