Teplice - Zabrze 3:0Klokani v Turecku padli, Severočeši začali na Kypru hladkou výhrou

Agia Napa

Hned po příletu se většina týmu stihla zúčastnit prezidentských voleb, pak už jim začalo soustředění. Fotbalisté Teplic začali zápasový program na Kypru hladkou výhrou 3:0 nad polským Górnikem Zabrze. Slovácko remizovalo na půdě Rapidu Vídeň 1:1. Bohemians v prvním utkání v Turecku podlehli ruskému Rubinu Kazaň 0:1. Mladá Boleslav na Kypru porazila polskou Vratislav 1:0.

Teplická radost po gólu Michala Jeřábka do sítě Bohemians.

Klokani nastoupili do prvního utkání v rámci tureckého soustředění. Trenér Hašek nemohl počítat pouze s Maškem, kterého do zápasu nepustila lehká bolest zad. Hned od úvodu byli hráči v zelenobílých dresech více než vyrovnaným soupeřem ostřílenému Rubinu. Bohemka ovšem nevyužila své šance, především Tetteh nezakončil dva samostatné nájezdy. Klokani tak nakonec podlehli Kazani těsně 0:1.

Tepličtí si v kyperské Derynii zahráli s polským Górnikem Zabrze a byli od úvodu střetnutí lepším týmem. Krob do přestávky proměnil penaltu, soupeř si pak druhý gól dal vlastní a skóre uzavřel Červenka.

Slovácko před odletem na soustředění do Turecka remizovalo na půdě vídeňského Rapidu 1:1. Pro Rapid se jednalo o generálku před jarním startem rakouské ligy, ve kterém se hned v prvním kole odehraje vídeňské derby. Hosté vedli díky Petrově trefě, Rapid ve druhém poločase vyrovnal.

"Chvíli nám trvalo, než jsme se srovnali s kvalitou soupeře, která byla vysoká. Dělal nám problém i přechod do útoku. S přibývajícím časem však šel náš výkon nahoru a již vypadal tak, jak bychom chtěli, aby vypadal v soutěži," hodnotí trenér Michal Kordula.

První utkání Mladé Boleslavi hrané na kyperském soustředění v Larnace proti účastníkovi polské Ekstraklasy začalo za téměř dvacetistupňového tepla, které se ve druhém poločase, jenž se dohrával za umělého osvětlení, zmírnilo. Boleslavští herní převahu vyjádřili pouze jediným gólem, který dal deset minut před koncem Lukáš Magera.