Rubriky:

Fortuna liga

Slávisté se po debaklu zorganizovali. Trpišovský teď žádá přesnější kombinaci

29. ledna 2018 20:25 - Dubaj

Zatím si stále zvykají na požadavky nového kouče. Zatímco po příjezdu do Dubaje fotbalisté pražské Slavie podlehli Petrohradu vysoko 1:5, v pondělí remizovali s Bröndby Kodaň 2:2. „V některých věcech jsme se posunuli, bylo tam hodně nasazení, presinku. Na druhou stranu musíme být daleko přesnější v kombinaci,“ poukazuje trenér Jindřich Trpišovský.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Určité pokroky zaznamenal. „Podali jsme organizovanější výkon než v minulém utkání. Soupeř hrál jiným stylem, terén byl trošku horší. Oba zápasy se těžko porovnávají. Proti Bröndby jsme už byli bojovnější, chybělo nám trochu přesnosti v ofenzivě," hodnotí trenér Jindřich Trpišovský pro klubový web.

Remíza 2:2 je podle něj zasloužená. „V některých věcech jsme se posunuli, třeba v nasazení, presinku, represinku, kondici..." Vidí však i nedostatky. „Musíme být daleko přesnější v kombinaci, kde ztrácíme hodně míčů. Musíme si zvyknout, že hrajeme s obranou o dvacet metrů výš a musíme vyhrávat víc soubojů."

Po debaklu s Petrohradem mělo mužstvo padesát minut videa a rozboru situací. „V něčem jsme se zlepšili, naopak jsme se zhoršili v kombinaci. Myslím, že se Zenitem jsme podali dopředu paradoxně lepší výkon. Ale na větším hřišti, tohle bylo takové malé, soubojové. Soupeř výborně dostupoval, hodně presoval a byl agresivní," říká Trpišovský o Bröndby.

Do zápasu se zapojili i Tomáš Souček a Jan Sýkora. „Jsou pro nás důležití. Odehráli dvacet minut, a když přišli na hřiště, tak jsme se zlepšili v kombinaci. Pak přišli i jiní hráči, čerstvější, a měli jsme drtivý tlak," všímá si Trpišovský.

V dalším utkání v Dubaji změří Slavia ve středu síly s čínským Kuang-čou Evergrande.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..