Baník - Olimpik Doněck 0:3Ostravští opouštějí Turecko s porážkou, Jihlava s výhrou

Belek

Čas zimních příprav pomalu končí. Fotbalisté Jihlavy se rozloučili se soustředěním v Turecku povzbuzující výhrou 3:2 nad desátým celkem ukrajinské ligy Černomorcem Oděsa. Naopak Baník Ostrava tam podlehl 0:3 Olimpiku Doněck, což je šestý celek ukrajinské ligy. Ani Brno v Turecku neuspělo, podlehlo zkušenému Borisovu těsně 0:1. Zlín zakončil pobyt v Beleku výhrou 1:0 nad litevským FK Sudova. Mladá Boleslav doma porazila třetiligovou Dobrovici 2:0.

Jihlavský Davis Ikaunieks oslavuje vítězný gól.

Loučení s Belekem mělo pro Baník hořkou příchuť. Ve svém čtvrtém utkání na herním soustředění v Turecku podlehl ukrajinskému celku Olimpik Doněck 0:3 a před generálkou se Slavií musí výběr trenéra Radima Kučery zpytovat svědomí.

Do druhého poločasu už nastoupil stoper Václav Procházka, který se po ukončení angažmá v Osmanlisporu připojil k Baníku v pondělí.

„První poločas nebyl po herní stránce špatný. Měli jsme od nějaké patnácté minuty docela výraznou územní převahu a pár situací, které se daly gólově dotáhnout. O neuznaném gólu můžeme polemizovat, pokud šlo o ofsajd, pak milimetrový. Co mě ale naštvalo pořádně, byl inkasovaný gól, který jsme si nechali dát po standardní situaci na útočné polovině. Druhá půle už byla z naší strany horší," hodnotí trenér Radim Kučera.

Zbrojováci sehráli v Turecku atraktivní duel s běloruským Borisovem, který pronikl v roce 2009 až do základní skupiny Ligy mistrů a narazil tam na Juventus či Real. Letos se v předkole Ligy mistrů neúspěšně utkal s pražskou Slavií (0:1 venku, 2:1 doma) a následně bojoval ve skupině Evropské ligy. K výhře nad Brnem mu stačil jediný gól. Poslední utkání čeká na Brňany v pátek proti Chabarovsku.

Přípravná fotbalová utkání v Turecku:
Vysočina Jihlava - Černomorec Oděsa 3:2 (0:0)
Branky: 8. Dvořák, 19. Zoubele, 34. Ikaunieks - 75. Sokolov, 87. Guti.
Jihlava: Rakovan (46. Valeš) - Vaculík (20. Nový), Tlustý (60. Štěpánek), Buchta, Schumacher (46. Dujmovič) - Fulnek (46. Popovič), Ljovin (60. Mara), Urblík (60. Nerad), Zoubele (60. Novotný) - Dvořák (60. Klíma), Ikaunieks (46. Rabušic). Trenér Svědík.
Zbrojovka Brno - BATE Borisov 0:1 (0:1)
Branka: 33. Drahun.
Brno: Halouska - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák (61. Škoda) - Juhar (46. Pilík), Krejčí, Acosta (77. Zikl), Ashiru (57. Lutonský) - Růsek (46. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.
Baník Ostrava - Olimpik Doněck 0:3 (0:1)
Branky: 9., 53. a 68. Belenky.
Baník: Laštůvka - Pazdera (63. Breda), Šindelář, Psyché (46. Procházka), Fleišman - Hlinka (72. Mičola) - Fillo, Diop, Jirásek (46. Hrubý), Granečný (46. de Azevedo) - Poznar. Trenér: Kučera.
Fastav Zlín - Suduva Marijampole 1:0 (0:0)
Branka: 81. Mehanovič.
Zlín: Zlámal - Kopečný, Bijimine, Gajič (46. Hnaníček), Bartošák (65. Matejov) - Vukadinovič, Traoré (65. Jiráček), Hronek (46. Janíček), Džafič (65. Ekpai) - Slaměna (65. Holzer), Beauguel (46. Mehanovič). Trenér: Páník.
V Mladé Boleslavi: FK Mladá Boleslav - FK Dobrovice 2:0 (2:0)
Branky: 4. Matějovský, 28. Jánoš.
Ml. Boleslavi - I. poločas: Šeda - Pauschek, Klíma, Takács, Křapka - Hubínek (31. Valenta), Jánoš - Ladra, Matějovský, Mareš - Magera.
II. poločas: Vejmola - Pauschek (66. Vejr), Chaluš, Klíma, Rudzan - Valenta, Kateřiňák - Dohnalík, Ladra, Novák - Komličenko. Trenér: Uhrin ml.