Hradec Králové prohrál a vede první ligu jen o skóre

Pouze díky lepšímu skóre se udrželi v čele tabulky první ligy hokejisté Hradce Králové, kteří v dnešním utkání 26. kola prohráli 3:6 v Prostějově. Na vedoucí Východočechy se v polovině základní části bodově dotáhlo Ústí nad Labem, které ve středečním šlágru kola vyhrálo 4:1 na ledě severočeského rivala z Chomutova.

Ilustrační foto

Hvězdou Prostějova v souboji s lídrem byl nejproduktivnější hráč soutěže Lukáš Říha, jenž se brankou a pěti asistencemi podílel na všech gólech svého týmu. Říha byl přitom v pondělí z klubu vyhozen kvůli tomu, že je vyšetřován kvůli údajnému pokusu o znásilnění, den nato však vedení týmu své rozhodnutí přehodnotilo a vzalo útočníka zpět.

Východočeši se ujali vedení brankou v oslabení a ve stejné situaci snížili také Hanáci na 1:2, když hráli hosté v početní výhodě. Na 2:2 srovnal Prostějov z přesilovky a do vedení šli domácí poprvé ve hře čtyř proti třem. V závěrečné třetině trefil Pavelek na 5:3 při dvojnásobné přesilovce a šestý gól dal stejný hráč při power play hostí.

Ústí bylo v Chomutově v první třetině nebezpečnější, ale brankové vyjádření si schovalo až na úvod druhého dějství, kdy v rychlém sledu skórovali Jan Kudrna a Micka. Hosté bezchybně bránili, a když v 46. minutě Janků zblízka přidal třetí gól, bylo o vítězi prakticky rozhodnuto. V 57. minutě po sólu překonal počtvrté brankáře Horčičku Ivan, což domácí fanoušci neunesli a hodili na led světlici a další předměty. Po téměř deseti minutách přerušení porážku Chomutova zmírnil Jíra.

Přesně po 50 letech dnes Havlíčkův Brod vyhrál v mistrovském utkání nad Duklou Jihlava. Domácí se tři minuty bránili ve vlastním pásmu, a když se poprvé dostali k brance Jihlavy, byl z toho Havlův vedoucí gól. Druhou branku přidali Rebelové v přesilovce a poté inkasovali už pouze jednou. Favorizovaná Dukla byla od druhé třetiny lepší, ale vylámala si zuby na vynikajícím brankáři Nerudovi.

První hokejová ligy - 26. kolo:
Mladá Boleslav - Olomouc 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky: 5. Výborný, 10. Koláček, 17. Nouza, 34. Štrach, 60. Piecha - 27. Ministr, 28. Kříž. Rozhodčí: Šír - Padevět, Špringl. Vyloučení: 10:10, navíc hostující Bouz 10 min. Využití: 4:2. Diváci: 1420.
Kometa Brno - Kadaň 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 25. Metlička, 59. Derfler. Rozhodčí: Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 3138.
Prostějov - Hradec Králové 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
Branky: 18. a 27. Hlouch, 46. a 59. Pavelek, 35. Sedlák, 40. Říha - 6. Šeda, 16. Vondráček, 44. Haluza. Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pala. Vyloučení: 8:10, navíc Duba (Prostějov) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1600.
Havlíčkův Brod - Jihlava 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Havel, 15. Kubeš - 42. Dušátko. Rozhodčí: Šindler - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 13:10, navíc Havel a P. Jelínek - Fiedler, Duben, Rytnauer všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3900.
Třebíč - Sareza Ostrava 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 25. Baranyk, 49. Šebesta, 51. Ovšák. Rozhodčí: Fraňo - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 950.
Chomutov - Ústí nad Labem 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 58. Jíra - 22. Jan Kudrna, 25. Micka, 46. Janků, 57. Ivan. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:7, navíc Boušek - Martinec, Micka všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 2350.
Havířov - Beroun 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Branky: 31. a 33. Rozum, 27. Lašek, 54. Brynecký - 19. Zajíc, 45. Pavel. Rozhodčí: Jeřábek - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 9:13, navíc Filip a Jelínek (oba Beroun) oba 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 860.