Č. Budějovice - Litoměřice 4:5 SNVedoucí České Budějovice poprvé v sezóně doma ztratily body

Hokejisté Motoru České Budějovice si ve 12. kole první ligy připsali první domácí porážku v sezóně. Podlehli Litoměřicím 4:5 po samostatných nájezdech a jejich náskok v čele tabulky před Přerovem se snížil na dva body. Druhý Zubr zdolal na vlastním ledě Frýdek-Místek 5:3.

O další bod zaostávají třetí Vsetín i čtvrté Kladno, které mají ale zápas k dobru. Vsetín vyhrál v Jihlavě 2:1 a kladenští Rytíři stále ještě bez hvězdného Jaromíra Jágra zdolali na vlastním ledě Havířov 3:2.

České Budějovice nenavázaly na úterní výhru nad Havířovem 5:1 a v sedmém utkání před svými fanoušky v ročníku ztratily první body. Že to budou mít Jihočeši těžké, naznačila už první třetina, po níž vedli hosté překvapivě 2:0.

Domácí sice ve druhé třetině dokázali duel otočit, i tak se ovšem z výhry radovali hosté. Ti díky povedené závěrečné dvacetiminutovce dovedli zápas do nájezdů, v nichž si vítěznou trefu připsal Fin Markus Korkiakoski.

Ve skvělých výkonech zato pokračuje nováček ze Vsetína, jenž si připsal už šestý triumf za sebou. Tento byl ovšem možná vůbec nejcennější, neboť Moravané zvítězili na ledě Jihlavy, kde se body nikdy nedolují snadno. A i v tomto případě musel vítězný tým otáčet, když po první třetině vedla Dukla 1:0. Během 32 sekund prostředního dějství ale hosté duel obrátili díky gólům Davida Březiny a Jakuba Tepera.

Ve vydařeném tažení pokračuje také pražská Slavia, která i se značně omlazeným kádrem drží krok se špičkou. Její formu odnesla Poruba, která v Praze prohrála 4:7. V utkání padaly góly hlavně v přesilovkách, kterých bylo proměněno hned pět. Za domácí dvakrát skóroval Jiří Doležal, hosty nespasil ani hattrick ostříleného Petra Kanka.

Pod dohledem Jaromíra Jágra ze střídačky doma uspělo Kladno, které přemohlo 3:2 Havířov. Dvakrát mířil do černého mistr světa z roku 2010 Petr Vampola.

Kadaň od začátku sezony sbírala jen porážky, nyní ale dokázala vyhrát podruhé za sebou. Na vítězství 5:3 v Havířově navázala v souboji s trápícím se Ústím nad Labem. Proti němu sice prohrávala po dvou třetinách 0:1, žádný další gól už ale nedostala. To byl její nejlepší defenzivní počin v sezoně, který vynesl vítězství. V závěrečné třetině totiž převrhly misky vah na domácí stranu trefy Františka Wágnera a Petera Jánského.

Domácí tím připravili Ústí šestou porážku v řadě a sami se odlepili ze dna, na které spadl Frýdek-Místek. Tomu nepomohla ani branka hvězdné posily z Třince Jiřího Polanského, který se v první lize rozehrává po zranění a musel skousnout porážku 3:5 v Přerově. Ten si tak spravil chuť po dvou porážkách.

12. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Vsetín 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 12. Osmík - 23. Březina, 23. Teper. Rozhodčí: R. Čech, Vokřál - Kokrment, Šimán. Vyloučení: 5:6. Bez využití: Diváci: 2173.
Kladno - Havířov 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 17. a 20. Vampola, 48. Hajný - 2. Maruna, 42. L. Bednář. Rozhodčí: Souček, Jechoutek - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 2028.
Kadaň - Ústí nad Labem 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 44. Wágner, 51. Jánský - 19. T. Jandus. Rozhodčí: Kostourek, Kopeček - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 385.
Motor České Budějovice - Litoměřice 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 3:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 32. Gilbert, 33. Šimánek, 33. Endál, 50. Z. Doležal - 3. Šik, 10. Válek, 52. Pour, 58. Kvasnička, rozhodující sam. nájezd Korkiakoski. Rozhodčí: J. Doležal, Valenta - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 7:7, navíc Plášil (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 5016.
Přerov - Frýdek-Místek 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
Branky: 20. Čáp, 30. Š. Kratochvil, 36. Goiš, 41. T. Sýkora, 43. Navrátil - 9. Przybyla, 14. Polanský, 35. Hladonik. Rozhodčí: Veselý, Šutara - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1726.
Prostějov - Třebíč 6:3 (2:1, 1:0, 3:2)
Branky: 12. a 49. Nouza, 14. D. Krejčí, 39. J. Zdráhal, 43. Karpov, 45. Žálčík - 3. Střondala, 46. Mlynář, 56. M. Furch. Rozhodčí: Kašík, Přikryl - Lukš, Coubal. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1490.
Slavia Praha - Poruba 7:4 (2:1, 3:1, 2:2)
Branky: 40. a 45. J. Doležal, 7. F. Vlček, 19. Šteiner, 24. Šagát, 36. J. Veselý, 43. A. Furch - 16., 43. a 50. Kanko, 30. J. Káňa. Rozhodčí: Pilný, Šindel - Oudes, Horažďovský. Vyloučení: 6:6, navíc Vymazal (Poruba) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 772.