Č. Budějovice - Poruba 8:1Hokejisté Motoru nadále vládnou první lize, druhé je Kladno

České Budějovice ve 14. kole první hokejové ligy drtivou výhrou 8:1 nad Porubou potvrdily pozici lídra a v čele tabulky mají tříbodový náskok před Kladnem, které však sehrálo o zápas méně. Rytíři stále bez Jaromíra Jágra přehráli Třebíč 5:0. Třetí Přerov prohrál 1:2 v prodloužení se Vsetínem, jenž nenašel přemožitele už v osmi duelech v řadě.

Na jednoznačném triumfu Motoru se nejvýrazněji podíleli útočníci Martin Novák a Lukáš Endál. Devětadvacetiletý Novák nasbíral pět bodů za dvě branky a tři asistence, o dva roky starší Endál si připsal čtyři body za dva góly a dvě přihrávky.

Kladno si díky triumfu nad Třebíčí připsalo pátý tříbodový zisk po sobě. Rozhodující trefu obstaral v osmé minutě obránce Jiří Říha. Horácká Slavia venku neuspěla pošesté za sebou.

Vsetín se proti Přerovu prosadil vteřinu před koncem úvodního dějství zásluhou útočníka Mitchella Theoreta. Prodloužení vynutil přerovský bek Zdeněk Čáp gólem v 59. minutě. O rozšíření vítězné série Valachů se v nastaveném čase ze samostatného úniku postaral zadák Ondřej Slováček.

Skvělou formou se pyšní také Slavia, která v Edenu zdolala Benátky nad Jizerou 4:2 a bodovala v desátém souboji po sobě. Středočeši sice po první třetině vedli, ale v prostřední části Pražané otočili stav. Vítězný gól vstřelil v 46. minutě centr Aleš Furch. Benátky ještě snížily, ale pátou domácí výhru Slavie v řadě pojistil útočník Petr Tejral.

Havířov dokázal smazat dvougólovou ztrátu a nakonec přestřílel Ústí nad Labem 6:3, čímž pokazil obnovenou premiéru Tomáš Mareše na střídačce Slovanu. Dvaadvacetiletý Radek Veselý zazářil pěti body za tři branky a dvě nahrávky, další útočník Branislav Rehuš čtyřikrát asistoval. Hosté po osmé porážce v řadě klesli na poslední místo.

Frýdek-Místek díky výhře 3:2 na ledě Prostějova ukončil osmizápasovou šňůru porážek a odpoutal se ze dna tabulky. Osmnáctiletý útočník Jan Kalus pomohl k výhře Rysů gólem a dvěma přihrávkami. Hosty poprvé vedl Vlastimil Wojnar, který spolu s asistentem Jozefem Daňem nahradil trenérskou dvojici Jiří Juřík, Marek Malík. Daňa, který je v současné době v Severní Americe, zastoupil druhý asistent extraligového Třince Jiří Raszka.

Třetí výhru ze čtyř zápasů slavila Kadaň, která si doma poradila s Litoměřicemi 3:1. Rozdílovou branku zaznamenal obránce Jakub Trefný ve 14. minutě.

14. kolo první hokejové ligy:
Motor České Budějovice - Poruba 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)
Branky: 12. a 34. Endál, 24. a 43. M. Novák, 15. Gilbert, 27. Z. Doležal, 37. Šimánek, 50. Kachyňa - 6. Tomi. Rozhodčí: Wagner, Valenta - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 5655.
Havířov - Ústí nad Labem 6:3 (0:2, 3:0, 3:1)
Branky: 21., 45. a 60. R. Veselý, 32. F. Seman, 35. Gřeš, 46. Bořuta - 16. D. Merta, 16. Severa, 41. L. Volf. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 1003.
Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Branky: 32. Kubica, 38. Najman, 46. Furch, 60. Tejral - 11. Průžek, 54. T. Hanousek. Rozhodčí: Grech, Souček - Šimán, Tvrdík. Vyloučení: 4:5, navíc Niko (Benátky) 10 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 527.
Kadaň - Litoměřice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 11. Šťovíček, 14. Trefný, 34. Šulek - 19. Šik. Rozhodčí: Luczków, Vokřál - Kokrment, Coubal. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 352.
Rytíři Kladno - Třebíč 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 8. J. Říha, 29. Zikmund, 45. Kubík, 50. Kružík, 51. Nash. Rozhodčí: Cabák, Dědek - Hejl, Doležal. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 1684.
Prostějov - Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 9. Žálčík, 37. Nouza - 24. Haman, 26. J. Kalus, 38. Rudovský. Rozhodčí: Vyloučení: 5:11, navíc Motloch (Frýdek-Místek) dvakrát 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1253.
Přerov - Vsetín 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Čáp - 20. Theoret, 63. Slováček. Rozhodčí: Skopal, Kopeček - Novák, Měkýš. Vyloučení: 7:11. Bez využití. Diváci: 2803.