Vsetín - Kladno 2:1 SNVsetín uspěl v souboji o druhé místo, lídr Motor vyhrál na Slavii

Hokejisté Vsetína porazili v 18. kole první ligy v přímém souboji o druhé místo doma Kladno 2:1 po samostatných nájezdech a drží se šest bodů za vedoucím Motorem České Budějovice. Jihočeši vyhráli na ledě pražské Slavie 3:2 v prodloužení.

Kladenští Rytíři stále bez hvězdného útočníka Jaromíra Jágra vedli od 16. minuty po přesilovkové trefě Jiřího Říhy. Vsetínu se povedlo odpovědět až pět minut před koncem třetí třetiny, kdy rovněž v početné výhodě skóroval Luboš Rob.

V prodloužení se pak domácí dočkali další trefy, kvůli předešlému přerušení hry od rozhodčích však jejich branka nemohla být uznána. Vsetínu to vadit příliš nemuselo, neboť v samostatný nájezdech stejně překlopil misky vah na svou stranu díky vítězné trefě Antonína Pechance.

Dva body získali i hráči prvního Motoru, kteří v atraktivním zápase v Edenu dvakrát vedli, domácí ale dokázali pokaždé odpovědět. Muselo rozhodnout až prodloužení, v němž se v čase 61:35 prosadil slovinský obránce Žiga Pavlin. Ten na jih Čech přišel v roce 2016 právě ze Slavie.

Doma si zastřílela jihlavská Dukla, která porazila Prostějov jasně 8:2. V dresu domácích se blýskli hlavně autor hattricku Vladimír Dostálek s dvougólovým Tomášem Jiránkem. Tým z Jihlavy dokonale napravil porážku 1:4 z ledu Českých Budějovic. Naopak Prostějov inkasoval v posledních dvou venkovních duelech 14 gólů.

V dalších utkáních vyhrál Havířov díky třem trefám v závěrečném dějství na ledě Poruby 4:2. Litoměřice po dvou zásazích Daniela Voženílka porazily Třebíč 3:2 a vítězství slavila i Kadaň, která vyhrála v Benátkách nad Jizerou 3:1.

18. kolo první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou - Kadaň 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 46. J. Šír - 12. Trefný, 27. Šulek, 51. D. Novák. Rozhodčí: Micka, J. Ondráček - Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 6:4, navíc Maier (Benátky) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 166.
Jihlava - Prostějov 8:2 (2:0, 4:2, 2:0)
Branky: 4., 39. a 47. Dostálek, 30. a 34. Jiránek, 19. Harkabus, 24. D. Tůma, 55. Hrníčko - 36. Venkrbec, 36. Dvořáček. Rozhodčí: J. Doležal, Vokřál - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5, navíc L. Havlík (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití: Diváci: 1357.
Litoměřice - Třebíč 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 42. a 49. Daniel Voženílek, 10. J. Kloz - 13. V. Brož, 15. L. Vágner. Rozhodčí: Kopeček, Kostourek - Kotlík, Votrubec. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 865.
Poruba - Havířov 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Branky: 3. Baláž, 19. Illéš - 6. Jergl, 48. Maruna, 58. Kotala, 60. Matai. Rozhodčí: R. Čech, Přikryl - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 679.
Vsetín - Kladno 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 55. Rob, rozhodující sam. nájezd Pechanec - 16. J. Říha. Rozhodčí: Dědek, Barek - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 3710.
Slavia Praha - Motor České Budějovice 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 17. Šagát, 24. F. Vlček - 15. Gilbert, 23. M. Heřman, 62. Pavlin. Rozhodčí: Jechoutek, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1518.