Poruba - Chomutov 3:0Poruba zdolala Chomutov a uspěla i podruhé po odvolání Holaně

Hokejisté Poruby vyhráli v předehrávce 24. kola nadstavby první hokejové ligy o pořadí v play off nad Chomutovem 3:0 a uspěli i ve druhém utkání po odvolání kouče Miloše Holaně. Ostravský klub pod dočasným vedením asistentů Marka Pavlačky a Adama Vrby zdolal v pondělí Litoměřice 3:2.

Předtím osmá Poruba čekala na plný bodový zisk 12 zápasů a během této série uhrála jen dva body za vítězství nad Vsetínem 1:0 v prodloužení. Čtvrtí Piráti nebodovali počtvrté za sebou.

Do vedení se dostali domácí v 18. minutě, kdy se prosadil ve vlastním oslabení Petr Kanko. Po 22 sekundách druhé části využil další početní výhodu Jan Hudeček, který ve 35. minutě při dalším oslabení hostů skóroval podruhé.

Předehrávka 24. kola nadstavby - o pořadí v play off:
Poruba - Chomutov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 21. a 35. Hudeček, 18. Kanko. Rozhodčí: Wagner, Koziol - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 486.