Jihlavští hokejisté vyhráli v Kadani a upevnili si deváté místo

Hokejisté Jihlavy vyhráli v předehrávce 22. kola nadstavby první ligy o účast v předkole play off na ledě předposlední Kadaně 4:2 a mají na devátém místě náskok 13 bodů před jedenáctým Frýdkem-Místkem, který podlehl v dohrávce 21. dějství na ledě Benátek nad Jizerou 1:3. Za desátou Třebíčí tak Frýdek-Místek zaostává stále o dva body.

Jihlava vyhrála počtvrté za sebou. Vedla po 93 vteřinách díky brance Matěje Pekra, ale ve 12. minutě vyrovnal v přesilové hře Jakub Trefný a ve druhém dějství otočil stav ve prospěch domácího mužstva Jaroslav Kůs. Po 55 sekundách závěrečné třetiny ale zahájil obrat Jiří Fronk, v 46. minutě dal vítězný gól Josef Skořepa a výsledek dovršil 38 sekund před koncem v přesilovce opět Pekr.

Frýdek-Místek po sérii tří výher neuspěl podruhé za sebou. Sice od 26. minuty vedl díky brance Davida Kofroně v oslabení, ale v čase 46:09 vyrovnal Ondřej Chrtek. Za 149 sekund využil přesilovku pěti proti třem Adam Dlouhý a v další přesilovce pojistil výhru Středočechů Jan Šír.