Hokejisté Komety Brno se dostali do čela první ligy

Hokejisté Komety Brnou jsou novými lídry první ligy. Na první místo tabulky je poslala sobotní výhra 4:2 na ledě Mostu a lepší skóre, než má druhé Vrchlabí. Dosavadní vedoucí celek Ústí nad Labem nestačil na Hradec Králové a klesl na třetí příčku.

Ústí přitom vyšel vstup do zápasu a v 15. minutě vedli po brankách Špirkla, Čalouna a Pazourka už 3:0. Za hosty snižoval minutu před sirénou Koudelka.

Také ve druhé třetině mělo Ústí výraznou převahu, ale hostujícího brankáře Luňáka překonat nedokázalo. Naopak Hradec nejprve po brejku Roubíka snížil a za dvě minuty díky Davidu Nedorostovi vyrovnal.

V závěrečném dějství si domácí navzdory herní převaze nedokázali vytvořit větší šance a Hradec toho znovu využil. V 51. minutě vstřelil vítězný gól Roubík.

Vedení hostů vrátil Kostourek

Brno poslal ve čtvrté minutě do vedení při přesilovce Klimt. Ve druhé třetině Most vyrovnal po teči Machuldy, ale nerozhodný stav vydržel jen krátce. Brnu vzápětí vrátil vedení Haluza.

V dramatické třetí třetině domácí znovu vyrovnali díky brance Poživila, zkušenější hosté však přidali a v 56. minutě jim vrátil vedení Kostourek. Závěrečnou snahu domácích o vyrovnání potrestal v 60. minutě trefou do prázdné branky Švagrovský.

Třebíč spadla na poslední místo

Hokejisté Třebíče po čtyřech vítězstvích za sebou prohráli. Na soupeřově ledě nestačili na Havlíčkův Brod, kterému podlehli 1:4 a znovu spadli na poslední místo tabulky.

O výsledku se rozhodlo v prvních jedenácti minutách, kdy se domácí ujali vedení 3:1. Ve druhé třetině gól nepadl, o konečnou podobu výsledku se postaral v 48. minutě svým desátým gólem v sezoně Třetina.

Jihlava dvěma góly výsledek otočila

Hokejisté Berouna ani v 19. kole nevstřelili víc jak tři branky, v sobotu jim to přesto stačilo na vítězství. Na domácím ledě porazili Jihlavu 3:2 a překazili tak premiéru novému trenérovi Dukly Bedřichu Ščerbanovi, který krátce před zápasem vystřídal u týmu Karla Dvořáka.

Domácí vstoupili skvěle do zápasu a už v první minutě se díky Tvrzníkovi ujali vedení. Pak však hráči Berouna nevyužili 109 vteřin trvající dvojnásobnou přesilovku a Jihlava dvěma góly výsledek otočila.

Ve druhé třetině vzal osud utkání do svých rukou Slížek, který dvěma góly vrátil Berounu vedení. V závěrečném dějství domácí tým ustál nápor Jihlavy, která nedokázala využít při vyloučení Tvrzníka a odvolání brankáře ani početní převahu 6 na 4.

Olomouc porazila Chrudim vysoko 5:1

Hokejisté Olomouce ukončili rekordní sérii šesti proher za sebou. V sobotním 19. kole první ligy porazili hostující Chrudim vysoko 5:1.

Olomouc se dostala do vedení v 18. minutě po Ondruškově tvrdé ráně od modré. Na začátku druhého dějství se hosté dočkali vyrovnání, když si dal vlastní gól Davídek. Chrudim poté mohla vstřelit druhou branku, ale Žák v přesilovce těsně minul.

Vedení se tak opět ujali domácí. Ukázkovou akci tři na dva zakončil v 30. minutě Brančík. Olomoucký kapitán se trefil ve druhé třetině ještě jednou, kdy už zvyšoval na 4:1. Poslední gól zápasu vstřelil při dvojnásobné přesilovce v závěrečném dějství Sakrajda.

Šest porážek za sebou je klubovým rekordem, který Olomouc stanovila v sezoně 2006/2007.

Havlíčkův Brod - Třebíč 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: 2. Ondráček, 7. Dušátko, 11. Borovanský, 48. Třetina - 2. Kundela. Rozhodčí: Dvořák, Flégl, Šperl. Vyloučení: 11:9, navíc Trončinský (Třebíč) 5 + do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1200.
Beroun - Jihlava 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 27. a 37. Slížek, 1. Tvrzník - 11. Malena, 19. Ficenc. Rozhodčí: Jílek, Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 8:7, navíc Gudas 5 + do konce utkání, Tvrzník (oba Beroun) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 1100.
Ústí nad Labem - Hradec Králové 3:4 (3:1, 0:2, 0:1)
Branky: 9. Špirkl, 13. Čaloun, 15. Pazourek - 35. a 51. Roubík, 19. Koudelka, 38. D. Nedorost. Rozhodčí: Zubřanda, Hynčica, Mašek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3753.
Most - Kometa Brno 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 26. Machulda, 52. Poživil - 4. Klimt, 27. Haluza, 56. Kostourek, 60. Švagrovský. Rozhodčí: Souček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:9, navíc Martínek (most) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 840.
Olomouc - Chrudim 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 30. a 39. Brančík, 18. Ondrušek, 33. Růžička, 45. Sakrajda - 21. J. Šeda. Rozhodčí: Šindler - Skopal, Rittich. Vyloučení: 7:11, navíc Suchý (Chrudim) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 850.