Hokejisté Ústí nad Labem klesli v tabulce na třetí místo

Hokejisté Ústí nad Labem přišli v druhé lize o bod a znovu klesli na třetí místo. V Berouně v pondělí Severočeši vyhráli až po samostatných nájezdech a díky lepšímu skóre je předstihlo Vrchlabí. Vedoucí Kometa Brno uspěla v Chomutově a má v čele dvoubodový náskok.

Hokejisté Ústí nad Labem klesli na třetí místo v tabulce první ligy.

Chomutovské utkání čtvrtého týmu s prvním se hrálo ve vysokém tempu, útoky se přelévaly na obě strany, v první třetině však bylo důraznější a přesnější Brno. Přesto se Chomutov ujal už v třetí minutě vedení při přesilové hře. Hosté však rychle vyrovnali a ve 12. minutě jim pak Sedlák zajistil náskok.

Další góly přibyly až v třetí třetině, v níž měl Chomutov výraznou převahu a útoky se valily jeden za druhým na brněnskou branku. Přitom však domácí zapomněli na obranu a v 52. minutě inkasovali potřetí. Chomutov pak ještě využil přesilovku pět na tři a snížil, i přes velký nápor a odvolání brankáře v poslední minutě však už vyrovnat nedokázal.

Beroun se proti favorizovanému Ústí vytáhl a nechybělo mnoho, aby ho obral o všechny tři body. Středočechy nesložilo ani dvougólové ústecké vedení po první třetině a od druhé části byli jednoznačně lepším mužstvem. Nejenže vyrovnali skóre, ale v koncovce jim chyběl jen kousek štěstí, aby vstřelili kýžený třetí gól. Nevyužili však ani dvě dlouhé přesilovky pěti proti třem a v samostatných nájezdech zajistil hostům bod navíc Němeček.

První liga - 24. kolo
Poruba - Kadaň 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)
Branky: 3. Hašek, 25. Tesařík, 31. Suchý, 43. Palík, 59. Ovšák, 60. Holuša - 14. Šíp, 58. Kloz, 58. Valský. Rozhodčí: Smeták - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 520.
Hradec Králové - Chrudim 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)
Branky: 9. Ulehla, 21. Koudelka, 28. Roubík - 6. a 17. Zadina, 5. Valko, 56. Zohorna. Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Hynčica. Vyloučení: 6:7, navíc Hruška (Hradec) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2363.
Chomutov - Kometa Brno 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 3. Míka, 55. Skořepa - 4. Bakrlík, 12. Sedlák, 52. Padělek. Rozhodčí: Zubzanda - Sichrovský, Mašek. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 3012.
Beroun - Ústí nad Labem 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. Kupec, 36. Martinec - 9. Špirko, 10. Šagát, rozh. nájezd Němeček. Rozhodčí: Souček - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. Diváci: 1100.
Vrchlabí - Havlíčkův Brod 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky: 23. a 56. Nouza, 12. Vála, 20. Fiedler, 52. Kříž. Rozhodčí: Jebavý - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 5:5, navíc Horčička (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 1620.
Jihlava - Olomouc 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 16. a 38. Hodek, 10. Hanzal - 57. Kříž. Rozhodčí: Blecha - Rittich, Skopal. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1643.
Havířov - Most 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Branky: 12. Novák, 36. Kotásek, 49. Velecký, 49. Vala, 57. Hampl, 58. Seman. Rozhodčí: Kočí - Machálek, Škach. Vyloučení: 6:13, navíc Novák (Havířov) do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 799.
Třebíč - Benátky nad Jizerou 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: 13. Čech, 38. Burian, 47. Padělek, 53. Rákos, 60. Nahodil - 14. Vantuch, 25. Lukáč, 43. Pavlů. Rozhodčí: Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 1270.