Hokejisté Ústí vyhráli podeváté za sebou a vedou o šest bodů

Hokejisté Ústí nad Labem zvýšili své vedení v první lize na šest bodů. V pondělním 36. kole vyhráli na ledě Chrudimi 3:2 a využili zaváhání druhého Vrchlabí, které podlehlo 1:3 třetímu Chomutovu.

Ústí si připsalo už deváté vítězství za sebou. Chrudim dlouho držel proti lídrovi tabulky ve hře brankář Němec. Ve 45. minutě se povedlo bojujícím Východočechům vyrovnat zásluhou Jana Šedy, ale již za 13 sekund vstřelil vítězný gól Ústí Hanzl. Ihned po buly předvedl samostatnou akci a krásným blafákem rozhodl.

Sérii tří porážek prolomili hokejisté Hradce Králové. Ti vybojovali cenné vítězství na ledě Komety Brno, které chyběly tři opory - Černý, Brabenec a Liščák. Hosté rozhodli zápas dvěma góly v poslední třetině. Vítězný gól vstřelil po sólu Volráb, v 45. minutě pak dovršil svůj hattrickem hrdina utkání Kadlec.

Už třetí zápas Berouna za sebou musely rozhodnout samostatné nájezdy. Domácí Medvědi tentokrát porazili Kadaň 2:1 a počtvrté v řadě bodovali.

První hokejová liga - 36. kolo:
Chrudim - Ústí nad Labem 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 13. Zohorna, 45. J. Šeda - 32. Klobouček, 42. Heřman, 45. Hanzl. Rozhodčí: Šír - Prchal, Padevět. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1210.
Beroun - Kadaň 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. Kupec, rozhodující sam. nájezd Vlček - 32. Višňák. Rozhodčí: Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 600.
Dukla Jihlava - VOKD Poruba 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 7. Bakus, 25. Man, 29. Andersons - 35. Falter. Rozhodčí: Svoboda - Flégl, Šperl. Vyloučení 8:9. Využití 2:1. Diváci: 1530.
Havířov - Třebíč 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 16. Maruna, 39. Štefanka, 54. Kotásek, 62. Novák - 8. Stejskal, 19. Flamík, 33. Kundela. Rozhodčí: Kočí - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 3:9, navíc Míča (Třebíč) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 626.
Benátky nad Jizerou - Havlíčkův Brod 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 7. Kolmann, 8. Procházka. Rozhodčí: M. Fraňo - L. Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 431.
Most - Olomouc 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)
Branky: 19. a 37. Zíma, 11. Machulda, 56. Hlubuček - 30. a 37. Brančík, 10. Davídek, 27. Čuřík, 60. Smejkal. Rozhodčí: Skoupý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:12, navíc Machulda - Bartoň oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 220.
Vrchlabí - Chomutov 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 47. Gengel - 48. a 59. Jeslínek, 15. Mikšovic. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Palach. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 1841.
Kometa Brno - Hradec Králové 3:5 (2:3, 1:0, 0:2)
Branky: 10. Kostourek, 14. Klimt, 33. Polodna - 8., 20. a 45. Kadlec, 19. Roubík, 44. Volráb. Rozhodčí: Jeřábek - Machálek, Škach. Vyloučení: 5:8, navíc Lhotský (Brno) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5531.