Rubriky:

První liga

Naděje pro Piráty. Chomutov schválil dotaci 2,4 milionu korun pro hokejový klub

15. června 2020 20:03 - Praha

Zastupitelé Chomutova schválili dotaci 2,4 milionu korun pro hokejový klub Piráti Chomutov, který je v insolvenci kvůli dluhům po předchozích majitelích. Dotaci chce prvoligový klub použít na sportovní přípravu dětí.

 

Jan Pidrman, www.piratichomutov.cz/

Po dlouholetých majitelích, rodině Veverkových, klub loni převzala skupina sedmi podnikatelů, která se nadále potýkala s dluhy z minulosti. Tým v dlouhodobé části druhé nejvyšší soutěže obsadil čtvrté místo a měl jisté čtvrtfinále play off. To ale bylo po vypuknutí pandemie koronaviru zrušeno a kvůli ekonomickým problémům klub v březnu propustil všechny hráče starší 22 let.

V současnosti dluží klub provozovateli zimního stadionu na Zadních Vinohradech, tedy společnosti Kultura a Sport Chomutov, zhruba 1,3 milionu korun. Podle jednatelky společnosti Věry Fryčové nemusí klub platit úroky. To dnes na zasedání kritizoval opoziční zastupitel Marian Bystroň (PRO Chomutov). Podle něj město poskytuje dotaci v podobné hodnotě, jako by byla dlužná částka s úroky.

Potýkají se s obrovskými dluhy, přesto se nevzdávají. Piráti podali přihlášku do první ligy

Klub dluží i svým hráčům a dalším hokejovým subjektům. K získání prvoligové licence musí pohledávky vyřešit do konce července.

"Piráti Chomutov jsou na tom špatně, velmi špatně. My tu stojíme a žádáme vás o dotaci, která byla pozdržena a v podstatě je pro nás klíčová," uvedl místopředseda výkonného výboru klubu Jiří Sochor. Doplnil také, že dotace je důležitá pro fungování hokejové mládeže.

Chomutovský klub se do finančních potíží nedostal poprvé. Kvůli neuhrazeným závazkům mu v minulosti hrozila i ztráta extraligové licence, se všemi problémy se ale dokázal nakonec vypořád

ČTK

Časová osa: První liga

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..