Hokejisté Ústí využili zaváhání Chomutova a zvýšili náskok

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli ve 27. kole první ligy až díky dvěma gólům v závěru 3:1 v Havířově a zvýšili vedení v tabulce. Druhý Chomutov, který ve středu v derby porazili, v sobotu totiž prohrál v Jihlavě a ztrácí už osm bodů.

Havířov nastoupil proti favorizovanému Ústí se členy seniorského týmu, kteří tak přerušili stávku na protest proti nevyplaceným mzdám, kvůli níž hráli ve středu proti Benátkám jen junioři. Domácí dnes šli dokonce díky Piechovi v přesilovce pět na tři do vedení, ještě do přestávky však v klasické výhodě jednoho muže vyrovnal ústecký Němeček. Tentýž hráč zaznamenal vítěznou trefu v 58. minutě, skóre ještě zpečetil minutu nato Heřman.

Jihlava porazila v divokém utkání Chomutov 5:4, přičemž závěr si značně sama zkomplikovala. Dukla před třetí třetinou vedla 4:1, ale mezi 49. a 53. minutou o pracně vybudovaný náskok přišla, když Severočeši dokázali vstát z mrtvých a během čtyř minut srovnat. O tom, že body zůstaly v Jihlavě, rozhodl šest minut před koncem Čachotský. Jihlavu trápí marodka v kádru, přesto naposled nebodovala v polovině listopadu, kdy odjela s prázdnou z Havířova.

V Hradci Králové se hrál přímý souboj o třetí místo, do nějž vstoupila aktivněji hostující Olomouc a dala rychle dva góly. Ke konci první třetiny přidala ještě jeden, v druhé třetině odskočila na rozdíl čtyř branek, ale podobně jako Jihlava málem o náskok přišla. Po výměně brankářů Hradec dokázal snížit, ale Olomouc si vítězství pohlídala.

Po třech vítězstvích za sebou nebodovaly Benátky nad Jizerou a podlehly 0:2 Vrchlabí. Mužstvo z Podkrkonoší nasměroval za třemi body Chmelíř, který se ve 24. minutě trefil při přesilovce šťastně od modré. Benátečtí se proti dobře bránícímu soupeři nedokázali ani jednou prosadit a výhru hostů stvrdil 11 sekund před koncem Tvrdek.

Kadaň nastoupila proti Chrudimi bez pěti členů základní sestavy, přesto s hosty posílenými o hráče z Pardubic hrála rovnocennou partii. V první třetině branka nepadla zásluhou výborně chytajících gólmanů Jariny a Landsmana. Ve druhé třetině domácí ve 37. minutě využili přesilovku pět na tři, když po vyšachování obrany hostů po přihrávce Kloze skóroval Boušek. Hosté výhru upravili dvěma góly do prázdné branky v 60. minutě, trefili se Bauer a Bursík.

Třebíč porazila 2:1 Tábor i díky výbornému vstupu do utkání, kdy se nejprve po půlminutě hry prosadil Dolníček a o pět minut později přidal druhý gól v přesilovce Kempný. Pak domácí přežili pětiminutové oslabení, ale na začátku druhé části po zlepšeném výkonu táborských "Kohoutů" stejně inkasovali. V samotném závěru druhé části mohli náskok navýšit, ale neproměnili ani nejvyloženější šance. Ve vyrovnané třetí části se Tábor snažil vyrovnat, ale v závěru ho ve snaze výrazně přibrzdila řada vyloučených.

27. kolo první hokejové ligy
Šumperk - Beroun 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Branky: 11. Švaňhal, 13. Potočný, 41. Mihálik - 19. a 35. Diviš, 11. Nedvěd, 21. Švagrovský, 59. Besser. Rozhodčí: Florian - Šperl, Flegl. Vyloučení: 9:6, navíc Chatrnúch - Diviš oba 10 min. Využití: 1:4. Diváci: 500.
Hradec Králové - Olomouc 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Branky: 35. Křetínský, 54. Březina, 57. Kadlec - 6. Korhoň, 7. Kucharczyk, 15. Mikšan, 32. Lhotský, 55. Venkrbec. Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 1601.
Dukla Jihlava - Chomutov 5:4 (1:1, 2:0, 2:3)
Branky: 48. a 54. Čachotský, 12. Kotlík, 23. Chvátal, 28. Polcar - 10. Grof, 49. Eiselt, 50. Malinský, 53. Bombic. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 10:9, navíc Řehoř (Jihlava) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 1679.
Havlíčkův Brod - Znojmo 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 19. Svoboda, 21. Holec, 25. Němec, 41. Borovanský, 53. Třetina - 38. Barus, 60. Štach. Rozhodčí: Klimecký - Kašík, Poláček. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:1. Diváci: 800.
Havířov - Ústí nad Labem 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 13. Piecha - 18. a 58. Němeček, 59. Heřman. Rozhodčí: Lacina - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 550.
Třebíč - Tábor 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Dolníček, 6. Kempný - 22. Červený. Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:11, navíc Kania (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1580.
Kadaň - Chrudim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 37. Boušek, 60. Bauer, 60. Bursík. Rozhodčí: Skoupý - Beneš, Špringl. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 230.
Benátky nad Jizerou - Vrchlabí 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 24. Chmelíř, 60. Tvrdek. Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Pavlů (Benátky) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 504.