Kladno hlásí historickou posilu. První ligu bude hrát za Rytíře Američan

1. září 2020 13:25 - Praha

Hokejové Kladno posiluje před novou sezonou. Tentokrát Rytíři sáhli až do zámoří, poprvé bude za tento klub hrát Američan. Do týmu Jaromíra Jágra přichází šestadvacetiletý obránce a rodák ze Spokane Zach Frye. A to není vše. Na zkoušce uspěli a do sezony v kladenském dresu vkročí také Ondřej Mikliš a Vsevolod Sorokin.

 

rytirikladno.cz

„Zach má stejného agenta jako Brady Austin a s ním jsme o jeho angažmá jednali. Viděli jsme Zachovu hru na videích a líbil se nám. V současné době, kdy je po celém světě nelehká situace, bylo akorát složitější vyřešit cestu Zacha z Ameriky do Evropy, ale v blízké době se už k týmu připojí,“ uvedl pro web rytirikladno.cz sportovní manažer klubu David Čermák.

Frye se stane prvním hráčem z USA, který si zahraje za Kladno ligové utkání, zároveň to bude pro amerického obránce premiérové angažmá v Evropě. V létě 2017 se pokoušel o smlouvu v Kladně Hakon Nilsen, ale z jeho angažmá nakonec sešlo.

Uplynulé dvě sezony Frye působil v ECHL, naposledy v týmu Kalamazoo Wings, zároveň má zkušenosti z American Hockey League, kde oblékal dres farmářského týmu San Jose Sharks. Do roku 2018 působil v univerzitní NCAA.

Do roku 2007 se cizinci v kladenské sestavě objevovali spíše sporadicky. Vůbec prvním v klubu byl v sezoně 1993/94 Japonec Hiroyuki Murakami.

Před přípravnými zápasy se k týmu připojili Ondřej Mikliš a Vsevolod Sorokin. Oba beci při zkoušce zaujali a vysloužili si smlouvu. „V zápasech se nám líbili, a tak jsme se rozhodli, že je podepíšeme,“ uvedl Čermák.

lik, Sport.cz

Časová osa: Chance liga 2021/22

Filtr článků - První liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..