Hokejisté Hradce vyrovnali čtvrtfinále proti Třebíči

Hokejisté Chomutova, Ústí nad Labem a Olomouce vyhráli i druhé domácí zápasy čtvrtfinálových sérií play off v první hokejové lize. Na vlastním ledě zvítězil tentokrát i Hradec Králové, který napravil proti Třebíči nedělní zaváhání a má jistotu, že se na východočeský led série ještě vrátí. O semifinále se hraje na čtyři vítězná utkání.

V Hradci Králové se skóre měnilo jen v první polovině utkání. Domácí šli dvakrát do vedení. Snahu o nápravu předchozí prohry (1:4) zahájil nadějně Koudelka už po minutě hry a stejný hráč se těsně před přestávku trefil podruhé, ale Postrčil a Heřman dokázali vždy odpovědět. Po gólu Budínského z 27. minuty už to ale nedokázali.

Chomutov potvrdil roli favorita a i díky hattricku Hrušky porazil Znojmo 7:1. Soupeř na nápaditou hru domácích nestačil a ze dvou zápasů na severu Čech se vrací se skóre 2:17.

Ústí nad Labem jen o méně přesvědčivěji porazilo Kadaň 4:0 brankami Alinče, Heinische, Pajiče a Kloze, který v prvním útoku nahradil nemocného Janků.

V Olomouci rozhodli Hanáci o druhé výhře nad Jihlavou až v prodloužení, které ukončil Michal Černý a završeným hattrickem stanovil výsledek 5:4. Domácí dvakrát v zápase přišli o dvougólový náskok, prodloužení zařídil minutu před koncem Ficenc.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 2. zápasy:
Hradec Králové - Třebíč 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)
Branky: 2. a 20. Koudelka, 27. Budínský - 12. Postrčil, 20. Heřman. Rozhodčí: Minář, Přikryl - Kašík, Novák. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1722. Stav série: 1:1.
Ústí nad Labem - Kadaň 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 15. Alinč, 21. Heinisch, 38. Pajič, 51. Kloz. Rozhodčí: Smitka, Petružálek - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:6, navíc Klobouček (Ústí) 10 min. Diváci: 2750. Stav série: 2:0.
Chomutov - Znojmo 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)
Branky: 4., 23. a 44. Hruška, 14. Hájek, 31. Jíra, 50. Skořepa, 58. Trochta - 46. Říha. Rozhodčí: Lacina, Šindler - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2934. Stav série: 2:0.
Olomouc - Jihlava 5:4 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 1:0)
Branky: 5., 44. a 67. Černý, 23. Korhoň, 47. Ministr - 25. a 30. Hodek, 48. Čachotský, 60. Ficenc. Rozhodčí: Trombík, Šír - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:9, navíc Chvátal (Jihlava) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1800. Stav série: 2:0.