Hokejisté Chomutova zdolali Jihlavu 4:2, uspělo i Ústí

Hokejisté Chomutova porazili v dnešním šlágru 40. kola první ligy Jihlavu 4:2 a upevnili si druhé místo v tabulce. Na vedoucí Ústí ztrácejí stále sedm bodů, neboť jejich severočeský rival uspěl na ledě Znojma.

Chomutovu se sice tři hráči vrátili z marodky a do obrany přibyl Schnabel, ale na výkonu mužstva se to dvě třetiny příliš neprojevilo. Vyrovnaný zápas rozhodl nástup do třetí třetiny, kdy Bendu v jihlavské bráně v rozpětí 65 vteřin překonali Hruška a Procházka. V rychlém sledu pak ještě na obou stranách padlo po gólu, přičemž na ten domácí Slovákovi přihrál brankář Hylák.

Rovněž ve Znojmě se hrálo vyrovnané utkání, ve které se radovalo Ústí z výhry 3:1. Gólman Severočechů Francouz dvě třetiny odolával nájezdům Znojma, kapituloval až za stavu 2:0 po bekhendové střele Jarůška v 43. minutě. Brzy poté však Slovan opět odskočil o dvě branky. Robin Hanzl procedil Kacetlovi kotouč mezi betony a potvrdil tříbodové vítězství.

Na hostujícím ledě uspěla i Olomouc, která držela čisté konto v Berouně do času 59:59. Poté nulu Pruskovi překazil při přesilovce šest na tři Kupec, přesto veze Olomouc tři body za výhru 2:1.

Havlíčkobrodští Rebelové po neúspěšném derby Vysočiny, které na ledě Dukly Jihlava v sobotu prohráli 1:3, přivítali v domácím prostředí Hradec Králové. S pozměněnou sestavou dlouho vedli 2:0, a i když s ním Východočeši srovnali v závěru krok, vlastní nedisciplinovaností pustili Rebely zpět do vedení. Ti nakonec slavili triumf 4:2.

Ve skupině o 9. až 16. místo překvapivě podlehla Kadaň beznadějně poslednímu Písku na jeho ledě 1:3. Ve vyrovnané skupině se tak propadla na 11. příčku s tříbodovým náskokem na první nepostupové místo do play off. Písečtí hokejisté vyhráli třetí ze čtyř posledních zápasů, přesto už mají jistotu baráže. Dvěma góly se v dnešním utkání blýskl Michal Dragoun. Zápas mezi Pískem a Kadaní přinesl mimo jiné také souboj bratří Mazanců. V písecké brance se představil Plzní zapůjčený Marek a v defenzivě hostující Kadaně urostlý Martin.

Noční můrou Litoměřic se v utkání s Benátkami stal jediný hráč. O výsledku 3:5 a první domácí porážce Stadionu v nadstavbě rozhodl hattrickem Tomáš Urban, který navíc přidal ještě asistenci na vítězný gól. Za domácí se opět trefil střelec Mrňa i kapitán Slížek, ale na body to tentokrát nestačilo.

Zápas o vše viděli fanoušci v Chrudimi, kde domácí vydřeli výhru 2:1 nad Táborem až po deseti sériích samostatných nájezdů. Díky jednomu bodu si Jihočeši udrželi před svým soupeřem čtyři kola před koncem solidní pětibodový náskok.

První hokejová liga, nadstavbová část - 40. kolo:
Skupina o 1.-8. místo:
Chomutov - Jihlava 4:2, Havlíčkův Brod - Hradec Králové 4:2, Znojmo - Ústí nad Labem 1:3, Beroun - Olomouc 1:2.