Hokejisté Ústí výhrou v prodloužení vyrovnali sérii s Vrchlabím

Vítěz základní části první ligy Ústí nad Labem vyhrál ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off 2:1 v prodloužení ve Vrchlabí a vyrovnal stav série na 2:2. Havlíčkův Brod nevyužil první šanci na postup a dovolil Olomouci snížit na 1:3.

Favorizované Ústí se nechtělo vracet na vlastní led za nepříznivého stavu, a tak muselo jít od začátku za vítězstvím. Plán se Slovanu se začal naplňovat už v 9. minutě, v níž otevřel skóre Mikulík. Krátce po polovině zápasu ovšem srovnal Radil a duel dospěl do prodloužení.

V něm putoval na trestnou lavici za zdržování hry domácí Dudáš a přesilovku využil v 67. minutě Černý, díky jehož přesné střele bez přípravy získalo Ústí druhé vítězství v sérii.

Výhru 5:3 v Hradci Králové si připsal druhý severočeský favorit Chomutov a ujal se vedení 3:1 na zápasy. Východočechům nebyl nic platný Kadlecův hattrick, v dresu hostů se o branky podělili čtyři hráči.

Rozhodující trefu zaznamenal ve 44. minutě Duda, jenž se trefil také v první třetině. Vítězství zpečetil půldruhé minuty před koncem obránce Grof. Chomutov tak může v sobotu na domácím ledě zpečetit postup.

Další možnost ukončit sérii bude mít za tři dny také Havlíčkův Brod, jenž do dneška vyhrál nad Olomoucí všechny tři zápasy. Na rozhodující výhru to dlouho vypadalo i dnes, ale Rebelové nedokázali udržet vedení 2:0 po dvou třetinách. Hanáci třemi góly v závěrečné části skóre otočili a díky vítězství 3:2 si udrželi naději.

Znojmo podruhé za sebou porazilo nejtěsnějším výsledkem 1:0 Jihlavu a srovnalo na 2:2. Dvacetiletý brankář Kacetl stejně jako v úterý nepustil za svá záda jediný puk a stal se hlavním hrdinou duelu, který rozhodla Jarůškova výstavní přesilovková trefa z druhé třetiny.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:
Vrchlabí - Ústí nad Labem 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 31. Radil - 9. Mikulík, 67. Černý. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 2000 (vyprodáno). Stav série: 2:2.
Hradec Králové - Chomutov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 18., 33. a 46. Kadlec - 10. a 44. Duda, 4. Hřebejk, 29. Hrdel, 59. Grof. Rozhodčí: Horák, Zubzanda - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 6:10, navíc Koudelka (Hradec Kr.) do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1418. Stav série: 1:3.
Havlíčkův Brod - Olomouc 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Branky: 13. Švaňhal, 40. Endál - 47. a 56. Zbořil, 54. Černý. Rozhodčí: Trombík, Lacina - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 7:9, navíc Tesařík (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1850. Stav série: 3:1.
Znojmo - Jihlava 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 32. Jarůšek. Rozhodčí: Wagner, Florian - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. Diváci: 2760. Stav série: 2:2.