Hokejisté Ústí ztratili v první lize bod, přesto zvýšili náskok

Třebaže hokejisté Ústí nad Labem ztratili v 12. kole první ligy bod, zvýšili svůj náskok v čele tabulky. Severočeši na svém ledě porazili Litoměřice 3:2 v prodloužení, zatímco druhá Olomouc doma podlehla stejným poměrem Berounu po samostatných nájezdech a ztrácí na lídra soutěže čtyři body.

Litoměřice byly v derby v Ústí domácím hokejistům zcela vyrovnaným protivníkem. Do zápasu sice lépe vstoupil ústecký favorit, který vyhrál první třetinu 2:0, ale v druhém dějství Litoměřice vyrovnaly. O vítězi nakonec rozhodla Kloboučkova branka v 55. sekundě prodloužení.

Olomouc musela proti Berounu dvakrát dotahovat jednogólovou ztrátu. V sedmiminutové přesilovce po kombinaci trestů pro Jiřího Haška se Hanáci sice neprosadili, ale v úvodu třetí třetiny přece jen vyrovnal na 2:2 Šlahař. V samostatných nájezdech se pak jako jediný trefil berounský Jaroslav Nedvěd a získal pro hosty bod navíc.

Nečekaný bod vybojovala i poslední Třebíč, která polovinu zápasu v Chomutově popírala veškeré papírové předpoklady. V první třetině hosté zaskočili brankáře Hanuljaka dvěma střelami mezi betony a zakřiknuté Piráty v polovině zápasu probudila až přesilovka čtyř proti třem, kterou využil Hruška. Ten podruhé skóroval v prodloužení a zajistil Chomutovu výhru 3:2.

V souboji o třetí místo mezi Hradcem Králové a Jihlavou byla k vidění řada nedovolených zákroků, čehož dokázali využít především domácí hráči. Šest ze sedmi gólů padlo v přesilovkách, Hradec nakonec vyhrál 5:2.

12. kolo první hokejové ligy:
Olomouc - Beroun 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 12. Selingr, 47. Šlahař - 8. Vlček, 27. Nedvěd, rozh. nájezd Nedvěd. Rozhodčí: Pavlovič - Kašík, Wesley. Vyloučení: 3:5, navíc Hašek (Beroun) do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 1032.
Hradec Králové - Jihlava 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 22. a 32. Moskal, 2. Poživil, 38. Koudelka, 56. Kubica - 19. Kaláb, 52. Kolasa. Rozhodčí: Florian - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:10. Využití: 4:2. Diváci: 1137.
Havlíčkův Brod - Písek 6:2 (1:1, 3:0, 2:1)
Branky: 29., 37. a 60. Rytnauer, 3. Stehlík, 37. Knotek, 45. Jonáš - 10. Eberle, 51. Mrkvička. Rozhodčí: Humpolíček - Blaha, Habásko. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 956.
Šumperk - Benátky nad Jizerou 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 33. Vrdlovec, 57. Velecký - 51. a 64. Král, 4. Jonák. Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1478.
Most - Kadaň 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 55. Jakub Bauer, 59. Žejdl - 4. Révay, 24. Novák, 36. Skořepa, 47. Fiala. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 579.
Chomutov - Třebíč 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 31. a 63. Hruška, 37. Hromas - 5. Burian, 14. Kaut. Rozhodčí: Kubičík - Poruba, Adamec. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 1590.
Ústí nad Labem - Litoměřice 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 7. Šagát, 20. Hanzl, 61. Klobouček - 35. Kloz, 40. Drábek. Rozhodčí. J. Dvořák - Flegl, Zika. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 2610.