Hokejisté vedoucího Ústí vyhráli prvoligové derby na nájezdy

Prestižní severočeské derby v 17. kole první hokejové ligy vyhrálo domácí Ústí nad Labem, které porazilo Chomutov 3:2 po samostatných nájezdech. Vítězný celek vede tabulku o pět bodů před Olomoucí, která rozstřílela předposlední Písek osmi góly.

Hokejisté Ústí otočili derby, ve kterém ještě v 58. minutě prohrávali 1:2. Úvodní třetina patřila Chomutovu, který vedl už od druhé minuty po Hafenrichtrově dorážce, o šest minut později zvýšili hosté svůj náskok díky Ondřejovu gólu v přesilovce.

Pozorný chomutovský brankář Hanuljak kapituloval až v 33. minutě, kdy ho překonal v oslabení po sólové akci Třetina. Stejný hráč dovedl dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby zápas do prodloužení. V něm se nerozhodlo a v třetí sérii samostatných nájezdů byl úspěšný domácí veterán Alinč.

Olomouc potvrdila roli favorita a rozstřílela Písek 8:0. Polovinu branek dali Hanáci v první třetině, v 39. minutě přidal v přesilovce pátý gól Haluza. Závěrečnou třetinu pak domácí proměnili v exhibici a píseckou obranu pokořili ještě třikrát.

Jihlavští hokejisté stále drží domácí vítěznou šňůru. V osmém zápase na Horáckém zimním stadionu si na ně nepřišly ani Litoměřice, které prohrály 1:3. Třetí celek tabulky vstoupil do utkání aktivněji, ale v první třetině narážel na výborně chytajícího Přikryla v brance hostů a naopak litoměřický Evan ve 14. minutě využil přesilovku při Jeslínkově vyloučení.

Domácí dokázali srovnat také v početní výhodě, když se v přesilovce pěti proti třem prosadil v 24. minutě Jeslínek. V 32. minutě šla Jihlava poprvé do vedení, puk do prázdné brány dorazil Domin. Definitivní klid na domácí hokejky vnesl v 49. minutě svým druhým gólem v zápase Jeslínek, jenž přehodil ležícího Přikryla a zvýšil na konečných 3:1.

Berounští Medvědi získali v utkání s Třebíčí dva body za výhru 3:2 po nájezdech, které rozhodl Pavel Klhůfek. Doma naopak neuspěly týmy Kadaně, Mostu ani Hradce Králové, hosté byli ve všech případech o jednu branku lepší.

Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 45. Brož - 4. Jech, 58. Jonák. Rozhodčí: Grech - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:2. Diváci: 1119.
Most - Havlíčkův Brod 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 22. T. Rohan, 59. Klíma - 16. Protivný, 23. Němec, 26. Polodna. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 11:6. Využití: 1:2. Diváci: 388.
Beroun - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Švagrovský, 13. Doležal, rozh. nájezd Klhůfek - 2. Heřman, 36. Dolníček. Rozhodčí: Kubeš - Komárek, Špůr. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.
Kadaň - Šumperk 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)
Branky: 12. Stoklasa, 24. Skořepa, 35. Chlouba - 15. Brunec, 22. Haas, 37. Hulva, 41. Meluzín. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 390.
Olomouc - Písek 8:0 (4:0, 1:0, 3:0)
Branky: 39. a 53. Haluza, 53. a 56. Selingr, 2. Šlahař, 13. Pekr, 15. Ondrušek, 19. Dopita. Rozhodčí: Zubzanda - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Luňák (Písek) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1186.
Ústí nad Labem - Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 33. a 58. Třetina, rozhodující nájezd Alinč - 2. Hafenrichter, 11. Ondřej. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Poruba, Adamec. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4085.
Jihlava - Litoměřice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 24. a 49. Jeslínek, 32. Domin - 14. Evan. Rozhodčí: Würtherle - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 1638.