Hokejisté Ústí třináctou výhrou v řadě vytvořili klubový rekord

ÚSTÍ NAD LABEM

Lídři první hokejové ligy z Ústí nad Labem vytvořili výhrou 4:3 nad Třebíčí klubový rekord v počtu vítězných utkání v řadě. Těsný úspěch nad předposledním celkem soutěže byl už celkově třináctým po sobě. Čtvrtá Jihlava zvítězila na ledě Olomouce 2:1 po nájezdech a bodově se dotáhla na svého soupeře.

Ústí vyhrálo úvodní třetinu přesvědčivě 3:0, když se díky Kloboučkovi a Třetinovi prosadilo hned dvakrát v přesilové hře. Druhý střelec záhy skóroval podruhé. Stejný počin se ale na druhé straně povedl v prostřední části i třebíčským Valentovi a Havlovi a skóre bylo 3:2.

Domácí před netradičně nízkou návštěvou ve třetí třetině odskočili zpátky na rozdíl dvou branek zásluhou Ludvíka. Po snížení Třebíče na konečných 3:4 domácí vedení s přehledem drželi a svou rekordní sérii si nenechali uniknout.

Olomouc s Jihlavou prohrávala už od desáté minuty, kdy Zeman s Čachotským zužitkovali přečíslení dva na jednoho. Na vyrovnání si Hanáci počkali až do poloviny zápasu, ve skrumáži před brankou dorazil Dopitovo nahození Herman a využil dvojnásobnou přesilovku.

Další branka už k vidění nebyla, bezgólové bylo i prodloužení plné vyloučení. V samostatných nájezdech se za Jihlavu prosadili Jeslínek a Hubáček, na druhé straně pouze Pšurný, a tak mají oba soupeři po 26. kole na kontě 52 bodů a 49 inkasovaných branek. Ve prospěch Olomouce v tabulce hovoří jen jeden vstřelený gól navíc.

První hokejová liga - 26. kolo:
Chomutov - Písek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), Ústí nad Labem - Třebíč 4:3 (3:0, 0:2, 1:1), Hradec Králové - Kadaň 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0), Most - Litoměřice 1:4 (0:2, 0:2, 1:0), Olomouc - Jihlava 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1), Šumperk - Beroun 5:2 (2:0, 1:1, 2:1).