Tak velký náskok jsem nečekal, říká manažer Kysela k ústeckému tažení

24. listopadu 2011 11:07 - ÚSTÍ NAD LABEM

Hokejová spokojenost panuje v Ústí nad Labem. Zdejší tým neohroženě prochází první ligou. Střádá jedno vítězství za druhým a má skvěle nakročeno k prvenství po základní části soutěže. „Zatím nám všechno vychází,“ kvituje spanilou jízdu Ústeckých Lvů generální manažer klubu Robert Kysela.

 

Josef Pešout, Právo

Ústečtí hokejisté vyhráli první polovinu základní části první ligy s náskokem třinácti bodů. Čekali jste to?

Určitě ne. To mohu říci na rovinu. Vždyť v soutěži jsou čtyři kvalitní mužstva, kam počítám kromě nás ještě Chomutov, Olomouc a Jihlavu. Nám se povedlo jim bodově odskočit, i když se dalo předpokládat, že boj na špici bude vyrovnanější.

Kde spatřujete hlavní sílu mužstva?

Tým si takříkajíc sednul. Opíráme se o výborné výkony brankářů Orcta a Francouze, dobře hrají i obránci a jsme nejlepší i v produktivitě. V podstatě vedeme všechny týmové statistiky. Zúročujeme přípravu, ale svůj díl jistě má i štěstí. Pár zápasů jsme vyhráli i díky náhodě. Ale musím říci, že se nám vyhýbala zranění klíčových hráčů, což je také důležité.

Tým zdobí i aktuální série třinácti vítězství v řadě...

Je to klubový rekord, který se pokusíme ještě navýšit, protože nyní hrajeme opět dvakrát doma. Už teď máme vynikající skóre. Ale věřím, že kluci neztratí motivaci ani do dalšího průběhu soutěže.

Počítáte s návraty hokejistů, které jste zapůjčili do jiných klubů?

Jen připomínám, že Hanzl je v Litvínově, Petr Hořava v Třinci, Alinč ve Slavii, Čurilla ve Zvolenu. Havlíček se mihl v Plzni a po hostování v Mostě je nově v Třebíči. Další vypomáhají v Litoměřicích. Jsme rádi, že pravidelně nastupují a postupně se je budeme snažit zařadit zpátky do Ústí. Navíc Kamil Černý se zotavuje po zranění. Prostě máme kam sáhnout.

Co nové posily?

Měli jsme zájem o hráče Slavie, budu ještě jednat s jejím trenérem Vláďou Růžičkou. Naši fanoušci by si přáli, abychom přivedli Micku, ale není jednoduché získat hotového extraligového hráče do první ligy.

Jak to vypadá s brankářem Salfickým?

V létě jsme ho pustili do prvoligových Litoměřic, odkud si ho vytáhly Karlovy Vary do extraligy. Pokud by se nám zranili Orct s Francouzem, nebo by vypadli dramaticky z formy, zkusili bychom přivést brankáře. A pak by byl „Salfa“ v našich úvahách první na řadě.

Cítíte se jako největší favorit soutěže?

Bylo by pěkné, kdyby se nám podařilo udržet si náskok v současných dimenzích. Liga se ale rozhoduje někdy v březnu nebo až v dubnu.

Josef Pešout, Sport.cz

Časová osa: Chance liga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..