Hokejisté Ústí v Benátkách smazali manko a vyhráli v prodloužení

Hokejisté Ústí nad Labem dnes v utkání první ligy v Benátkách nad Jizerou dvakrát zlikvidovali dvoubrankové manko a vybojovali výhru 5:4 v prodloužení. O vítězství vedoucího týmu soutěže rozhodl už 16 sekund po začátku prodloužení Roubík svým druhým gólem v zápase. Náskok Ústí v čele tabulky se snížil o jeden bod, před druhým Chomutovem mají Lvi stále k dobru komfortních 12 bodů.

Chomutov zvítězil 3:1 v Havlíčkově Brodě, kde všechny branky padly v přesilovkách. Brankáře Hanuljaka připravil o čisté konto v 56. minutě Štěpánek, který zakončil akci dva na dva přesnou střelou k tyči.

Tříbodový odstup od Pirátů si udržela třetí Olomouc, která rovněž uspěla venku. V Litoměřicích vyhrála i bez Dopity 5:1 díky povedené poslední třetině, v níž dala čtyři góly. Dvakrát skóroval Pšurný.

Hrdinou zápasu v Třebíči se stal hradecký Brož. Nejprve otevřel skóre a pak za nerozhodného stavu 1:1 po prodloužení v rozstřelu proměnil všechny tři své nájezdy a zajistil hostům bod navíc.

Zápas Šumperku s Jihlavou se proměnil v jednoznačnou záležitost Dukly, která vedla už 6:0, v závěru domácí dvěma góly debakl zmírnili. Hosté proměnili všechny velké šance včetně Čachotského trestného střílení, zato domácí Velecký z nájezdu trefil tyč. Řadu šancí hráčům Šumperku pochytal gólman Novotný.

28. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Hradec Králové 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. Havel - 17. a rozhodující nájezd Brož. Rozhodčí: Humpolíček - Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1080.
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 4:5 v prodl. (2:0, 0:1, 2:3 - 0:1)
Branky: 9. Kouřil, 15. Skalický, 49. Jaroměřský, 53. Klimt - 55. a 61. Roubík, 24. Ludvík, 49. Boháč, 55. Klobouček. Rozhodčí: Horák - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 317.
Litoměřice - Olomouc 1:5 (1:1, 0:0, 0:4)
Branky: 5. Lenc - 46. a 48. Pšurný, 16. Ondrušek, 47. Řípa, 55. Kucharczyk. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1172.
Kadaň - Beroun 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 21. Charousek, 39. Novák , 45. Diviš, 60. Bursík - 33. Doležal, 45. Jaškin. Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 220.
Šumperk - Jihlava 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)
Branky: 48. Červenka, 51. Brunec - 4. Kolafa, 8. Vysloužil, 22. Padělek, 45. Polcar, 45. Čachotský z tr. střílení, 47. Hodek. Rozhodčí: Čech - Reich, Chocholouš. Vyloučení: 5:9, navíc Drtil (Šumperk) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1400.
Písek - Most 7:6 (3:2, 1:1, 3:3)
Branky: 7., 42. a 56. Eberle, 14. a 27. Melka, 19. Nouza, 47. Nedorost - 4. a 60 T. Klíma, 51. a 52. Ondráček, 1. Heinisch, 32. Přeučil. Rozhodčí: Přikryl - Poruba, Adamec. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 640.
Havlíčkův Brod - Chomutov 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 56. Štěpánek - 6. Kraft, 35. Hřebejk, 42. Seman. Rozhodčí: Hejduk - Šperl, Jílek. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:3. Diváci: 1045.