Poruba je výhru od postupu, Kladnu nepomohly Jágrovy asistence

Hokejisté Poruby zdolali ve třetím duelu čtvrtfinále play off první ligy doma Přerov 3:2 po samostatných nájezdech a chybí jim za stavu 3:0 na zápasy jediná výhra k postupu. Posun mezi nejlepší čtyři mohou Ostravané dovršit už ve středu na vlastním ledě.

Kladenský Jaromír Jágr (uprostřed) během třetího utkání série proti Slavii.

Na mečbol nedosáhlo Kladno, kterému nepomohly ani dvě asistence Jaromíra Jágra, a prohrálo na ledě Slavie 5:6 v prodloužení. K vedení v sérii využily domácí prostředí Vsetín a Litoměřice. Valaši porazili nováčka Vrchlabí 5:2 a Severočeši vyhráli nad Jihlavou 6:3.

V Ostravě se na první gól čekalo až do 27. minuty, kdy otevřel skóre domácí Michal Hotěk. Za 92 sekund ale vyrovnal z dorážky Jan Štefka. Ve 46. minutě otočil stav Jan Süss, který se dostal individuálně před Frederika Foltána a překonal jej blafákem do bekhendu.

Za 45 sekund vyrovnal po přihrávce Markuse Korkiakoskiho do odkryté branky Dušan Žovinec a domácí nakonec slavili. V šesté sérii rozstřelu rozhodl Fin Korkiakoski.

Slavia vykročila do utkání s Kladnem aktivně, ale dočkala se vedení až ve 13. minutě. Tomáš Šmerha našel od levého mantinelu před brankou Petra Kafku, který usměrnil puk za Andreje Košarišťana. V 15. minutě pomohla domácím tyč po střele Adama Kubíka a v čase 17:25 se radovali slávisté po přesilovkové trefě Šmerhy.

Na začátku druhé části Pražané náskok rychle ztratili. Přesně po minutě hry využil po přihrávkách Jágra a Nicolase Hlavy přesilovku Tomáš Plekanec. Za 73 sekund našel Tomáš Pitule před brankou Antonína Melku a bylo to 2:2. Slavii vrátil vedení v přesilové hře Daniel Krejčí.

V 35. a 36. minutě třemi góly během 97 sekund Rytíři otočili stav na 5:3 díky Ondřeji Machalovi, obránci Zacharymu Fryeovi a opět Machalovi, který po Jágrově přihrávce využil přesilovku. Sekundu před koncem druhé třetiny ale snížil David Šteiner, ve 47. minutě vyrovnal jen tři sekundy po skončení početní výhody Michal Poletín a v čase 65:10 rozhodl z dorážky Filip Vlček.

Litoměřice dostal po 99 sekundách do vedení v přečíslení dvou na jednoho Jakub Konečný. Po dvou ubráněných oslabeních se dostal před Maxima Žukova Tomáš Urban a bekhendovým zakončením zvýšil. Hned za 21 sekund snížil obránce Daniel Kolář, ale ve 26. minutě vrátil Stadionu dvoubrankový náskok v přesilové hře Lukáš Válek.

Jenže za 29 sekund dostal z dorážky Duklu opět na kontakt Jakub Illéš a v 37. minutě vyrovnal Tomáš Čachotský. Po 75 sekundách třetí třetiny se radovali domácí, ve vlastním oslabení se trefil z levého kruhu Patrik Miškář. Výhru ještě potvrdili při hře čtyř proti čtyřem Matěj Toman a v přesilovce Tomáš Svoboda.

Vrchlabí na konci základní části venku pětkrát za sebou prohrálo a tuto sérii nezlomilo ani ve Vsetíně, kde vedlo 2:0. Ve 12. minutě poslal nováčka do vedení s koncem vyloučení Patrik Urban a v čase 14:14 v další přesilovce udeřil z dorážky Tomáš Zeman.

Valaši ale v polovině utkání rychle smazali ztrátu. Po přihrávce Radima Kucharczyka trefil odkrytou část branky Daniel Klímek, za 48 sekund se prosadil Jakub Babka. A ve 38. minutě otočil stav v početní výhodě Adam Zeman. V poslední části podruhé v utkání skóroval Klímek z dorážky a v závěru ještě dovršil výsledek při power play soupeře Jan Berger.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 3. zápas:
Slavia Praha - Kladno 6:5 v prodl. (2:0, 2:5, 1:0 - 1:0)
Branky: 13. Kafka, 18. Šmerha, 26. D. Krejčí, 40. Šteiner, 47. Poletín, 66. F. Vlček - 35. a 36. Machala, 21. Plekanec, 23. Melka, 36. Frye. Rozhodčí: Petružálek, Wagner - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc Marosz (Kladno) 10 min. Využití: 2:2. Bez diváků. Stav série: 1:2.
Poruba - Přerov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 27. Hotěk, 47. Žovinec, rozhodující sam. nájezd Korkiakoski - 29. Štefka, 46. Süss. Rozhodčí: M. Dědek, Barek - Bartek, Hranoš. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Bez diváků. Stav série: 3:0.
Vsetín - Vrchlabí 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
Branky: 30. a 51. Klímek, 31. Babka, 38. A. Zeman, 59. Berger - 12. Urban, 15. T. Zeman. Rozhodčí: Jaroš, Micka - Flegl, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Bez diváků. Stav série: 2:1.
Litoměřice - Jihlava 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky: 2. J. Konečný, 11. T. Urban, 26. Válek, 42. Miškář, 52. M. Toman, 55. T. Svoboda - 11. D. Kolář, 26. Illéš, 37. Čachotský. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků. Stav série: 2:1.