Jdeme dál, věřím, že ten výkon si přeneseme i do sedmého zápasu, říká kladenský brankář

27. dubna 2021 21:35 - Jihlava

Andrej Košarišťan měl velký podíl na tom, že ve finále play off první hokejové ligy mezi Jihlavou a Kladnem je opět vyrovnáno. Rytíři prožívali na Vysočině nelehké chvilky, když po první třetině prohrávali 0:1, ale více už slovenský brankář domácím nedovolil. Připsal si 26 úspěšných zákroků a v klíčových chvílích svůj tým podržel.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Zásadní pro úterní výhru 3:1 byla druhá třetina v podání Středočechů. Po nepřesvědčivém vstupu do zápasu se v ní hodně zlepšili. A promítli svou převahu také do skóre, když stav z 0:1 na 2:1 otočili Patrik Machač a Jakub Suchánek.

"Byla hodně důležitá, dali jsme tam dva góly, které otočily zápas, takže skvělá práce. O to důležitější, že první třetina nám příliš nevyšla. Řekli jsem si ale v kabině, co máme hrát. A šli jsme dál, stav byl jen 0:1. Moc mě těší, že nám to tam padlo, kluci bojovali a hráli obětavě, vrhali se do střel, ale jdeme dál. Věřím, že si to přeneseme i do sedmého zápasu," řekl Košarišťan novinářům.

Rytíři se vracejí se štítem! Bitvu o postup do extraligy rozhodne až sedmý zápas

V úvodu se zdálo, že Rytíře brzdí ze všeho nejvíc nervozita. "Člověk je nervózní a jde o hodně, ale nějaká přehnaná nervozita není dobrá. V takovém zápase jsou samozřejmě nervy i emoce, patří to k tomu. Myslím, že kdyby u toho byli ještě i diváci, tak by to bylo ještě tvrdší, ostřejší a vybičovanější," konstatoval Košarišťan.

Recept na něho našel pouze Jiří Fronk, hodně blízko však byl i Tomáš Harkabus, když v 52. minutě tvrdě vypálil do horní tyčky. "Přiznám se, že když mi puk proletěl nad ramenem, tak jsem se jen modlil, aby skončil na břevně. A naštěstí to tak i dopadlo. Tam bylo štěstíčko a jsem samozřejmě rád, že to tak dopadlo. Člověk ho někdy potřebuje mít k úspěchu na své straně," přitakal Košarišťan.

Šestý zápas finále přinesl šestou porážku celku hrajícího v domácím prostředí. "Nikdy jsem to nezažil a nevím, zda jsem o něčem takovém někdy slyšel. Ale tak se to prostě vyvíjí. My se prostě jen potřebujeme připravit na sedmý zápas a ukázat tam, co v nás je. Jihlava je určitě favoritem posledního zápasu, my do toho utkání půjdeme s pokorou, abychom uspěli a získali to, co chceme," řekl Košarišťan.

Bitka za kladenskou bránou.

Luboš Pavlíček, ČTK

Rytíři budou chtít ve čtvrtek nelichotivou domácí bilanci zlomit. "Dáme do toho sto procent, všechny síly, co máme, každý na ledě nechá srdce i duši a uvidíme, jak to dopadne. Sám jsem myslím sedmé utkání ještě nechytal, co si tak vybavuju. Určitě to bude jeden z největších zápasů mé kariéry, to stoprocentně. Ale tak to bude asi pro více kluků," dodal Košarišťan.

ČTK

Časová osa: Chance liga 2020/2021

Filtr článků - První liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..