Beroun - Jihlava 2:3 SNSouboj o druhé místo v první lize vyhráli hokejisté Jihlavy

Souboj o druhé místo v první hokejové lize vyhrála ve 13. kole Jihlava. Dukla zvítězila 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Berouna a svého sobotního soupeře za sebou nechala o bod. Na vedoucí Mladou Boleslav ztrácí bodů pět.

Berounští Medvědi dokázali smazat dvoubrankové manko, přičemž Kubica vyrovnal na 2:2 sekundu před koncem třetí třetiny. Ve čtvrté sérii nájezdů rozhodl o druhém bodu pro Jihlavu hostující kapitán Čachotský, který v tomto zápase zaznamenal celkem dvě branky.

Mladá Boleslav nastřílela podruhé za sebou šest gólů, tentokrát to odnesla na domácím ledě Třebíč. Bruslařský klub se dostal do vedení už v 9. minutě díky Brošovi, ale ve druhé třetině o náskok přišel po brance Maleny. Radost třebíčským fanouškům zkazil o tři minuty později vítěznou brankou Loskot a ještě do druhé sirény zvýšil náskok favorita Protivný. Naděje domácích na korekci výsledku zmařila ve třetí třetině vyloučení, při kterých hosté přidali další dva góly. Konečnou podobu výsledku 6:1 dal současně se závěrečným klaksonem hostující Jindra.

Na debakl 0:6 v Mladé Boleslavi z minulého kola zareagovali hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří v sobotu porazili 1:0 čtvrtou Olomouc. Mora byla sice po většinu zápasu lepší, ale Rebely držel nad vodou brankář Dolejš. O jedinou trefu se postaral ve 27. minutě dorážkou Dvořáčkovy střely Maliník.

Poslední Benátky si připsaly první venkovní výhru v sezoně na ledě Litoměřic. Diváci v ochozech Kalich Areny čekali na gól až do závěru první dvacetiminutovky. Prosadil se hostující Vitásek, který zužitkoval tlak Středočechů. Ve druhé části vedení Benátek ještě narostlo. Nejprve se trefil Jonák a dalším gólem do šatny zvýšil na tříbrankový rozdíl Krejčík. Recept na skvěle chytajícího brankáře Benátek Trenčana našel až dvě minuty před koncem Novák, to však nebylo v utkání vše. Na konečných 4:1 pro Středočechy zvýšil technickým gólem do prázdné branky Bárta.

13. kolo první hokejové ligy:
Beroun - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
Branky: 52. Hrdel, 60. Kubica - 20. a rozhodující sam. nájezd Čachotský, 5. Velecký. Rozhodčí: Souček - Šperl, Zíka. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.
Kadaň - Most 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 7. a 55. Charousek, 6. Hanták, 22. Ton, 50. L. Novák - 27. Pisařík. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:0. Diváci: 290.
Šumperk - Ústí nad Labem 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 33. a 60. Plášek, 13. Brunec, 39. Staněk - 3. Markulinec, 47. Tůma. Rozhodčí: Blecha - Klein, Toman. Vyloučení: 6:8. Využití 1:0. Diváci: 970.
Třebíč - Mladá Boleslav 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
Branky: 26. Malena - 9. Broš, 29. Loskot, 34. Protivný, 53. Jiránek, 57. Vrbata, 60. Jindra. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:5, navíc Přibyl (Třebíč) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:3. Diváci: 1620.
Havlíčkův Brod - Olomouc 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 27. Maliník. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Svoboda. Vyloučení: 4:1, navíc Kolafa (H. Brod) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1094.
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 58. Novák - 20. Vitásek, 25. Jonák, 40. Krejčík, 60. Bárta. Rozhodčí: Schmejkal, Würtherle - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 1230.
České Budějovice - Havířov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Kotalík - 32. Marosz, 56. Graca. Rozhodčí: Mertl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3802.