Most - Jihlava 1:3Hokejisté Jihlavy se posunuli na druhé místo, Slavia neskórovala

Hokejisté Jihlavy vyhráli ve 35. kole první ligy na ledě Mostu 3:1 a posunuli se na druhé místo. Ztrátu na vedoucí České Budějovice snížili na šest bodů. Jihočeši však plánovaný zápas v Prostějově neodehráli, domácí tým totiž zasáhla epidemie a duel byl odložen.

Jihlava zadělala na tříbodový zisk už v první třetině, kdy domácím po trefách Jergla a Protasenji odskočila na rozdíl dvou branek. Most sice v poslední třetině snížil, ale při závěrečné power play potvrdil vítězství hostů do prázdné branky Skořepa.

O pár kilometrů dál se na favorita vytáhla Kadaň, která zdolala pražskou Slavii 2:0. Severočeši šli do vedení v přesilovce v 28. minutě a do chvíle, kdy potvrdili vítězství při hře Pražanů bez brankáře, pak spoléhali hlavně na výkon gólmana Jana Strmeně. Hrdina zápasu kryl 37 střel a vychytal první čisté konto v sezoně.

Vítězství 2:0 si zapsal i Přerov, který doma nedovolil skórovat Benátkám. Brankář Luboš Horčička si připsal už pátou nulu v ročníku.

Doma se dařilo hokejistům Ústí, kteří přehráli Havířov hladce 5:2. Zápas Třebíče a Litoměřic dospěl do prodloužení, vítěznou trefu na 5:4 pak dal už po 35 sekundách nastaveného času Jan Zdráhal.

35. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Litoměřice 5:4 v prodl. (2:1, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 14. a 61. Zdráhal, 8. Psota, 44. R. Erat, 53. Pekr - 9. Loskot z tr. střílení, 28. Pilař, 30. Švagrovský, 46. Kopta. Rozhodčí: Jílek - Toman, Coubal. Vyloučení: 1:5. Využití: 3:1. Diváci: 1220.
Most - Jihlava 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 47. Válek - 9. Jergl, 19. Protasenja, 60. Skořepa. Rozhodčí: Luczków - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 188.
Přerov - Benátky nad Jizerou 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 14. T. Sýkora, 32. Popelka. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:5, navíc Kolmann (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1741.
Kadaň - Slavia Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 28. Kohout, 59. Stloukal. Rozhodčí: Bejček, Hejduk - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 4:2, navíc Havel 10 min. - Dušek 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 558.
Ústí nad Labem - Havířov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 5. a 35. Gengel, 24. Vágner, 49. Merta, 56. Melka - 28. Štumpf, 42. Hlinka. Rozhodčí: Valenta - Krátký, Šimka. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 892.