Jihlava - Č. Budějovice 2:1 PPJihlava zdolala při oslavách 60. výročí České Budějovice

Hokejisté Dukly Jihlava oslavili 60. výročí vzniku klubu vítězstvím v 41. kole první ligy nad Českými Budějovicemi 2:1 v prodloužení a posunuli se na druhé místo tabulky první hokejové ligy o osm bodů právě za Motor. Kladno doma překvapivě prohrálo s Havířovem 1:5 a kleslo na třetí pozici.

Jihlava nastoupila do šlágru kola stejně jako soupeř v retro dresech a v duelu s lídrem tabulky začala dobře. Na konci první třetiny dorazil Skořepa při přesilovce Důrasovu střelu a využil zároveň nabídnutou přesilovku. Českobudějovický celek pak dlouhé minuty držel v šachu brankář Škarek. Motor se dočkal vyrovnání až necelých sedm minut před koncem třetí třetiny.

Jenže v prodloužení opět skórovali domácí, kteří sice prováhali přesilovku pět na tři, ale po návratu Nouzy z trestné rozjásal stadion Jiří Říha. Dukla tak porazila Motor ve všech čtyřech utkáních v sezoně.

Rytíří nabídli zápas hrůzy

Kladenští fanoušci viděli ze strany svého týmu zápas hrůzy, Havířov totiž trestal sebemenší zaváhání a využil i tři přesilovky. Rytíři navíc dlouho nemohli najít recept na překonání brankáře. Dušan Šafránek však čisté konto nakonec nevychytal, 38 sekund před koncem ho prostřelil Zikmund. Havířov díky překvapivému vítězství zvýšil své šance na umístění v desítce pro play off, na kterou ztrácí už jen čtyři body.

Slavia dlouhou dobu vedla nad Benátkami o dvě branky. Jenže Středočeši 173 sekund před koncem díky Danielu Špačkovi snížili a domácí tým se do posledních vteřin bál o vítězství. Sešívaní nakonec děkovali za tříbodový zisk i gólmanovi Frodlovi, který je v závěrečné power play podržel.

Litoměřice vezou výhru 5:2 z Frýdku-Místku, tři body ze hřiště soupeře má i ústecký Slovan, který zvítězil v Kadani 3:0 i díky bezchybnému výkonu brankáře Jakuba Soukupa. Čisté konto vychytal i prostějovský Jakub Neužil, jenž byl hlavním strůjcem vítězství Jestřábů 3:0 na ledě Třebíče. Poslední Most snížil díky vítězství 5:4 po prodloužení nad Přerovem ztrátu na 13. místo na osm bodů.

41. kolo první hokejové WSM ligy:
Slavia Praha - Benátky nad Jizerou 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 3. Pohl, 33. Kubica - 58. Špaček. Rozhodčí: Dědek - Polák, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 854.
Most - Přerov 5:4 v prodl. (2:2, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 19. a 37. Divíšek, 14. J. Šimeček, 43. Smolka, 65. Strejček - 7. M. Kratochvíl, 20. Berger, 41. Novotný, 60. Dostálek. Rozhodčí: Doležal - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 181.
Kladno - Havířov 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Branky: 60. Zikmund - 17. a 60. D. Seman, 11. Kotala, 21. Gřeš, 54. Kanko. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Doležal. Vyloučení: 6:6, navíc Jánský (Kladno) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 2093.
Frýdek-Místek - Litoměřice 2:5 (0:1, 0:0, 2:4)
Branky: 46. z trestného střílení Jašek, 51. Cienciala - 41. a 52. Kopta, 6. Valášek, 47. Jaroslav Kalla, 54. Nedvídek. Rozhodčí: Obadal - Bryška, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1664.
Kadaň - Ústí nad Labem 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 1. Vrdlovec, 14. Poulíček, 28. Z. Doležal. Rozhodčí: Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 400.
Třebíč - Prostějov 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 20. Rudovský, 26. T. Kvapil, 37. L. Krejčík. Rozhodčí: Fiala - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. Diváci: 1530.
Jihlava - České Budějovice 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 19. Skořepa, 65. Říha - 54. Fronk. Rozhodčí: Hejduk, Kašík - Lučan, Kis. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 3065.