Č. Budějovice - Karlovy Vary 2:1 SNJihočeši v retrodresech vyhráli ve šlágru kola

Hokejisté Českých Budějovic ve šlágru 37. kola první ligy vyhráli 2:1 po nájezdech nad Karlovými Vary. Souboj v retrodresech byl připomínkou historie jihočeského klubu. Ten zůstává v tabulce první o tři body před svým dnešním soupeřem. Třetí Kladno ztrátu Energie nevyužilo, protože prohrálo v Havířově 1:2.

Trenér Českých Budějovic Marian Jelínek (nahoře) na střídačce při utkání s Karlovými Vary, dole zleva v retrodresech Martin Novák, Vlastimil Dostálek, Peter Galamboš.

Ve vyprodané Budvar Aréně před 6421 diváky se dostaly do vedení ve 26. minutě Karlovy Vary. Ve vlastním oslabení otevřel skóre Jakub Flek. Ve třetí třetině už domácí přesilovku zužitkovali a Luboš Rob mladší vyrovnal. V rozstřelu rozhodl zápas v páté sérii Petr Vampola.

Kladno sice v Havířově vedlo už po 52 vteřinách hry, kdy se prosadil v početní výhodě David Tůma, ale pětizápasovou vítěznou sérii v Havířově nenatáhlo. Ve 13. minutě vyrovnal Patrik Luža a v úvodu druhé třetiny zaznamenal vítěznou branku ve vlastním oslabení Jan Hudeček.

V přímém souboji o čtvrté místo podlehla Slavia doma Přerovu 1:2 a po porážce v Kladně 2:7 stále čeká na první body v novém kalendářním roce. Pražany dostal v šesté minutě do vedení Martin Šagát, ale hosté duel otočili ve druhém dějství. O vyrovnání se postaral Milan Procházka a ve 28. minutě rozhodl v přesilové hře pěti proti třem Radomír Pala.

Slavii odsunul až na šestou pozici Prostějov, který doma zdolal Ústí nad Labem 4:3. Jestřábi zabrali po dvou utkáních bez bodu a dvěma góly k tomu pomohl útočník Jan Starý.

Po pěti porážkách za sebou a čtvrtečním debaklu ve Vsetíně 0:11 se dočkala vítězné radosti poslední Kadaň, která doma zdolala sedmou Třebíč 3:2.

Do osmičky pro play off se posunul Frýdek-Místek, který vyhrál nad Vsetínem 4:0 a přeskočil Valachy v tabulce. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu pomohli útočníci Aron Chmielewski a Ondřej Kovařčík, brankář Lukáš Daneček udržel podruhé v sezoně čisté konto.

Sérii devíti porážek, při které dosáhly na jediný bod, ukončily Litoměřice. Zdolaly předposlední Benátky nad Jizerou 5:4.

37. kolo první hokejové WSM ligy
Slavia Praha - Přerov 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Branky: 6. Šagát - 24. Milan Procházka, 28. Pala. Rozhodčí: J. Doležal, Škrobák - Kreuzer, Šimán. Vyloučení: 6:10, navíc Račuk (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1232.
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)
Branky: 9. Stříbrný,, 9. Pavlas, 30. J. Veselý,, 30. Bílek, 48. Machala - 39. a 45. T. Hanousek, 19. J. Mikyska, 58. Hrníčko. Rozhodčí: M. Sýkora, Valenta - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:7, navíc Kuťák - Stříbrný oba 10 min., D. Málek 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1048.
Prostějov - Ústí nad Labem 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 20. a 42. Starý, 39. M. Drtina, 55. L. Luňák - 23. Kružík, 35. Husák, 54. Roubík. Rozhodčí: Dědek, Zbořil - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 1656.
Kadaň - Třebíč 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Szathmáry, 12. Hejcman, 21. Kůs - 4. Paták, 24. Kusko. Rozhodčí: Luczków, Kostourek - Malý, Tvrdík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 283.
Frýdek-Místek - Vsetín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 9. O. Kovařčík, 14. L. Kovář, 54. Chmielewski, 59. Kofroň. Rozhodčí: Přikryl, Vrba - Lukš, Měkýš. Vyloučení: 4:4, navíc Frolo (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2456.
Motor České Budějovice - Karlovy Vary 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 45. Rob, rozhodující sam. nájezd Vampola - 26. Flek. Rozhodčí: Wagner, T. Veselý - Podrazil, Špringl. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6421.
Havířov - Kladno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 13. Luža, 23. Hudeček - 1. D. Tůma. Rozhodčí: Skopal, Fiala - Reich, Gančarčík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1985.