Č. Budějovice - Benátky 8:1Motor rozdrtil Benátky, uspěly i Karlovy Vary a Kladno

České Budějovice v sobotním 43. kole první hokejové ligy rozdrtily předposlední Benátky nad Jizerou 8:1 a bodovaly podeváté v řadě. Motor vede tabulku dál o čtyři body před Karlovými Vary, které přehrály Ústí nad Labem 5:1. Stejným výsledkem zvítězilo i třetí Kladno nad Třebíčí.

Motor si třemi brankami v úvodním dějství vypracoval rozhodující náskok. Hosté sice v 27. minutě snížili, ale Jihočeši do konce prostřední třetiny přidali další dvě trefy. Kvůli rozbitému plexisklu zapříčiněnému kopnutím bruslí při pádu jednoho z benátských hráčů byla druhá část předčasně ukončena a dohrála se před závěrečnou třetinou. V ní domácí skórovali třikrát během necelých tří minut.

Slovinský útočník Rok Pajič si vylepšil osobní statistiky o čtyři body za branku a tři nahrávky. Rovněž parťák z útoku Václav Nedorost asistoval třikrát.

Centr Petr Stloukal pomohl k výhře Energie třemi body za dva góly a asistenci. Extraligovým mistrům z roku 2009 pomohly dvě využité přesilovky. Čestný zásah Slovanu za stavu 0:5 obstaral premiérovou trefou v sezoně útočník Roman Navarra.

Na čtvrtém triumfu Kladna za sebou se čistým hattrickem podílel nejlepší střelec mužstva Jakub Strnad. V 33. minutě se Třebíči povedlo snížit, ale v závěrečné třetině Rytíři dvěma góly stanovili konečnou podobu skóre. Horácká Slavia neuspěla potřetí v řadě.

Přerov si poradil se Vsetím 4:3 po samostatných nájezdech. Skóre otevřel sedmnáctiletý útočník Karel Plášek mladší, jemuž na gól nahrál o jeho 27 let starší otec Karel Plášek. V 31. minutě zařídil Jakub Šlahař Zubrům dvoubrankový náskok. Valachům se však do konce druhé třetiny podařilo třemi góly stav zápasu obrátit. Domácí srovnali v 55. minutě zásluhou Romana Pšurného, kterému nahrál Plášek starší.

V penaltovém rozstřelu si vítěznou trefu připsal bek Radomír Pala. Přerov doma zvítězil popáté v řadě, naopak Vsetín na ledě soupeře neuspěl po čtyřech zápasech. Navzdory prohře se držitelé šesti extraligových titulů nacházejí na osmém místě zaručujícím účast v play off.

Slavia jednoznačně přehrála poslední Kadaň 7:1 a radovala se z páté výhry v řadě. Trhači mají přesně opačnou bilanci. Dvěma góly k tomu přispěli útočníci Martin Ondráček a Zdeněk Doležal, který navíc přidal i nahrávku. Třemi body za branku a dvě asistence se prezentoval i obránce Jiří Drtina.

Havířov rozhodl o triumfu nad Prostějovem 3:0 v první části, v níž v rozmezí necelých šesti minut vstřelil všechny branky. Jestřábi nezvládli třetí duel po sobě.

43. kolo první hokejové WSM ligy
Slavia Praha - Kadaň 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky: 4. a 58. M. Ondráček, 14. a 25. Z. Doležal, 31. J. Drtina, 53. Kubica, 54. Šmerha - 5. Hejcman. Rozhodčí: Kostourek, Wagner - Coubal, Toman. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 768.
Kladno - Třebíč 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 2., 19. a 31. J. Strnad, 48. Kurjanov, 49. Machač - 33. L. Horký. Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 1919.
Motor České Budějovice - Benátky nad Jizerou 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)
Branky: 1. a 40. J. Mikyska, 18. a 46. Rob, 17. Galamboš, 30. Pajič, 44. Jonák, 45. L. Květoň - 27. Chrtek. Rozhodčí: Čech, Skopal - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6168.
Karlovy Vary - Ústí nad Labem 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 2. a 34. Stloukal, 29. Podlipnik, 47. Tuominen, 51. M. Rohan - 56. Navarra. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 2470.
Havířov - Prostějov 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Branky: 12. Luža, 14. Hudeček, 18. Matai. Rozhodčí: Škrobák, Fiala - Adamec. Měkýš. Vyloučení: 7:7, navíc Kolář (Prostějov) 10 min. Bez využití. Diváci: 2097.
Přerov - Vsetín 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. Plášek ml., 31. Šlahař, 55. Pšurný, rozhodující sam. nájezd Pala - 35. a 39. Podešva, 36. Karafiát. Rozhodčí: Šutara, Veselý - Maštalíř, Komínek. Vyloučení: 6:8, navíc Illéš (Vsetín) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2908.