Rubriky:

První liga

Ostuda! Fanoušci se rvali na hokeji v Havířově, napadli policistu i pořadatele

29. ledna 2018 13:14 - Ostrava

Havířovská policie zadržela čtyři fanoušky, kteří se zapojili v sobotu do násilností během prvoligového hokejového zápasu mezi celky Havířova a Prostějova. Napadli například policisty či ničili vybavení stadiónu. Dalšího agresivního fanouška, který zranil členku pořadatelské služby, policisté hledají.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sobotní zápas v Havířově, který domácí tým vyhrál 3:0, sledovalo zhruba 2800 diváků. "Na začátku třetí třetiny se někteří příznivci domácího mužstva a fotbalového Baníku Ostrava pokoušeli vniknout do odděleného sektoru fanoušků hostí a vyvolat potyčky," řekla ČTK mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Obvinění z násilí proti úřední osobě si vyslechli dva muži ve věku 42 a 33 let. Před zimním stadionem napadli zakročující policisty, kteří ze stadionu vyváděli jiného zadrženého násilníka. "Oba obvinění muži v nestřeženém okamžiku policisty napadli zezadu a utekli. Vzápětí ale byli zadrženi," řekla mluvčí.

Jako přestupek se bude řešit počínání devětadvacetiletého muže z Prostějovska, který během zápasu vnikl do sektoru vyhrazeného domácím fandům. Snažil se poškodit pletivo oddělující oba sektory. Podobně se choval i jednadvacetiletý mladík, který se maskoval kuklou. Další násilník, který ale z místa zmizel, napadl členku pořadatelské služby. Ženu strčil tak, že při pádu utrpěla zranění. Policisté po něm pátrají.

ČTK

Zrušit


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..