Kladno - Karlovy Vary 0:4Jágr z hlediště sledoval zápas Kladna. Rytíři ale doma propadli, Slavia předvedla fenomenální obrat

Na led si ještě netroufl, přesto na zimním kladenském stadiónu byl. Česká hokejová legenda a majitel středočeského klubu Jaromír Jágr si nenechal ujít šlágr 45. kola WSM ligy mezi Kladnem a Karlovými Vary. Západočeši zvítězili jednoznačně 4:0. Velký obrat se v dalším zápase povedl Slavii, která na domácím ledě prohrávala se Vsetínem 0:4, ale nakonec zvítězila 5:4. V ostatních utkáních lídr soutěže České Budějovice rozstřílely poslední Kadaň 8:1, Havířov zdolal Frýdek-Místek 3:1, Prostějov přejel Benátky 6:0 a Litoměřice porazily Třebíč 4:2.

Zápas Kladno - Karlovy Vary v hledišti sledoval útočník a majitel Rytířů Jaromír Jágr. Radost z výsledku ale neměl.

Karlovy Vary o vítězství rozhodly ve druhé třetině. V polovině duelu se v přesilové hře prosadil Flek. Západočeši udeřili i v oslabení, kdy Cikánka v bráně překonal Kohout. Třetí gól do druhé sirény vstřelil Vrdlovec. V závěrečné dvacetiminutovce na 4:0 zvyšoval z trestného střílení Beránek.

Na třetí Kladno, které prohrálo podruhé v řadě, se bodově dotáhla Slavia. Pražané prohrávali s nováčkem WSM ligy Vsetínem v polovině zápasu 0:4. Nicméně v rozmezí od 31. do 51. minuty vstřelili čtyři branky a obrat dokonal o dvě minuty později Kadlec. Pražané vyhráli posedmé za sebou.

Jednoznačné vítězství si připsali hráči Českých Budějovic. Lídr tabulky si doma smlsnul na poslední Kadani, kterou jednoznačně rozstřílel. Dva góly zaznamenali Mikyska, Nejezchleb a Novák.

Prostějov po jasné domácí výhře 7:2 nad Motorem přehrál vysoko i předposlední Benátky nad Jizerou, se kterými si poradil 6:0. Jestřábi v každé třetině zaznamenali dvě branky. Středočeši nedokázali navázat na předchozí výhru 2:0 nad Karlovými Vary.

Havířov porazil Frýdek-Místek 3:1, vyhrál čtvrté z posledních pěti utkání a na osmém místě tabulky vystřídal Vsetín. Frýdek-Místek teď ztrácí na poslední pozici zaručující účast ve vyřazovacích bojích osm bodů.

Litoměřice třemi brankami v závěrečné třetině obrátily souboj s Třebíčí a zvítězily 4:2. Stadion uspěl podruhé ze tří zápasů, Horácká Slavia prohrála počtvrté z pěti duelů.

Výsledky 45. kola první hokejové WSM ligy:
Motor České Budějovice - Kadaň 8:1 (3:1, 1:0, 4:0)
Branky: 12. a 57. J. Mikyska, 12. a 60. Nejezchleb, 16. a 46. F. Novák, 30. Rob, 55. Pajič - 13. Wágner. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Kreuzer, Štětina. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 4823.
Prostějov - Benátky nad Jizerou 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 4. Rudovský, 13. V. Meidl, 23. Prokeš, 32. Nouza, 49. Starý, 56. Divíšek. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Poruba, Rožánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 1529.
Litoměřice - Třebíč 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 3. Hanták, 45. Voženílek, 50. Kusý, 54. J. Veselý - 17. D. Horký, 34. Malec. Rozhodčí: Škrobák, Luczków - Toman, Coubal. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 777.
Kladno - Karlovy Vary 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 29. Flek, 35. Kohout, 38. Vrdlovec, 48. O. Beránek z trest. střílení. Rozhodčí: Sýkora, Valenta - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8, navíc Zikmund 5 min. a do konce utkání, Machač 10 min., Kurjanov (všichni Kladno) do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2615.
Havířov - Frýdek-Místek 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 17. M. Kalus, 38. Kotala, 60. Tomi - 15. Przybyla. Rozhodčí: Přikryl, Obadal - Gančarčík M., Zedník. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 2140.
Slavia Praha - Vsetín 5:4 (0:2, 2:2, 3:0)
Branky: 31. a 44. Z. Doležal, 36. M. Ondráček, 51. Šagát, 53. M. Kadlec - 22. a 31. Březina, 13. Kopta, 20. P. Beránek. Rozhodčí: Kašík, Vokřál - Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1088.