Benátky - Kladno 2:7Legendy bavily fanoušky. Kladno s Jágrem vyškolilo Benátky s Nedvědem

Fanoušci si užili podívanou, kterou očekávali. Před pár dny v ni ani nedoufali. Unikátní duel pod Ještědem poznal vítěze. Kladenští Rytíři s Jaromírem Jágrem porazili v Liberci Benátky nad Jizerou s Petrem Nedvědem v sestavě 7:2, když předvedli gólovou smršť ve třetí třetině.

Jaromír Jágr a Petr Nedvěd v unikátním utkáníVideo: Sport.cz

Jaromír Jágr se vrátil do Česka

Oba odehráli celý zápas, což Jágr ve středu téměř vylučoval. Svátek hokeje, který se vymykal, legendy se sešly ve druhé nejvyšší české soutěži a vyprodaly arénu Bílých Tygrů.

V téměř v šestačtyřiceti letech zažil premiéru v první lize, Jágr navíc nastoupil s ortézou ve WSM lize. Proti němu téměř po čtyřech letech naskočil do utkání Nedvěd, který se na ledě oficiálně rozloučil s kariérou. „Pojďme si nalít čistého vína, hodně lidí se přišlo podívat na Jardu," usmíval se Nedvěd. Sám se ještě v týdnu věnoval lyžování.

Mezi oběma týmy byl před utkáním rozdíl 50 bodů v tabulce, po první třetině byl stav 2:0 pro hosty. Otázkou bylo, kolik času obě hlavní persony odehrají. První třetinu zvládli oba hráči, aktivnější byl Jágr, který si připsal šťastnou asistenci u úvodního gólu, ten trefil Adam Kubík. Za dvě minuty se zapsal mezi střelce Petr Štindl a nejproduktivnější Evropan NHL si připsal druhý bod.

Demolice ve třetí třetině

V poslední minutě měl šanci i Nedvěd, ale jeho střela nepřekvapila kladenského brankáře Cikánka. Za pár sekund se mohl gólově prosadit Jágr při přesilovce, ale netrefil kotouč.

I do prostřední části nastoupila obě nejsledovanější jména duelu a Nedvěd ve 25. minutě snížil na 1:2. Jeho výstavní střela z mezikruží rozjásala domácí fanoušky. Poté se celá hra rozkouskovala, ale předposlední tým první ligy přesto srovnal. Jakub Husa vypálil od modré a teč rozhodla o srovnání na 2:2. Druhou asistenci si připsal Nedvěd. V tento moment měl kapitán domácích zápis 1+1 do kanadského bodování, Jágr 0+2.

V sedmé minutě třetí části hráli Rytíři přesilovku, ale ani druhou početní výhodu hosté nedokázali využít. Nepomohl ani Jágr.

Uběhlo pár střídání a přišly momenty, které vše změnily. Opět pas Jágra a druhý gól Kubíka. Další radost hostů přišla z hole Matyáše Zelingra. Tentokrát bez přítomnosti pětačtyřicetiletého forvarda. Za 44 sekund Kladno vedlo 4:2. A nebyl konec. Navíc opět navýšení skóre v oslabení. A dokonce dvojnásobné. Na 6:2 zvýšili Ladislav Zikmund a Jakub Strnad. Šťastnou sedmou branku přidal za pár sekund Jan Kloz. Pět tref za čtyři minuty a bylo o třech bodech rozhodnuto.

Hokejová WSM liga - 46. kolo:
Benátky nad Jizerou - Kladno 2:7
Branky: 25. Nedvěd, 38. Husa  - 14. a 51. Kubík, 16. Štindl, 52. Zelingr, 53. J. Strnad, 54. L. Zikmund, 55. Kloz
Další zápasy 46. kola WSM ligy:
Frýdek-Místek - Motor České Budějovice 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Branky: 37. a 40. z tr. střílení Bajtek, 11. Klimša, 16. Kuťák - 2. Rob, 5. Kutlák, 48. Vráblík. Rozhodčí: Veinfurter, T. Veselý - Poruba, Špringl. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 1386.
Ústí nad Labem - Litoměřice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 18. a 60. Severa, 29. Kurka - 43. Gaspar. Rozhodčí: Škrobák, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:9, navíc Pavlík, Voženílek, Veselý, Miškář (všichni Litoměřice) všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 904.
Kadaň - Prostějov 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 18. Tůma, 46. Chrpa - 3. Nouza, 45. Rašner, 62. Divíšek. Rozhodčí: Grech, Luczków - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 200.
Karlovy Vary - Přerov 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 52. T. Rachůnek, rozh. nájezd Flek - 6. Š. Kratochvíl. Rozhodčí: Zubzanda, Jechoutek - Malý, Šimán. Vyloučení: 0:5. Využití: 1:0. Diváci: 2697.
Třebíč - Slavia Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 18. Paták, 60. P. Kratochvíl. Rozhodčí: Šutara, Kašík - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1562.
Vsetín - Havířov 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 1. Vávra, 33. Markovič, 35. Kopta - 32. a 58. Rác, 34. a 61. M. Kalus. Rozhodčí: Čech, Hejduk - Kreuzer, Reich. Vyloučení: 6:7, navíc Jiří Fronk (Havířov) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3429.