Hradečtí hokejisté dál vládnou bez zaváhání první lize

Hokejisté Hradce Králové neztratili ani ve středečním 6. kole první ligy bod a po vítězství 3:1 nad Sarezou Ostrava suverénně vedou tabulku. O druhé místo přišlo Ústí nad Labem, které poprvé v sezóně vyšlo naprázdno. Premiérovou porážku 3:4 utržili Severočeši v Havlíčkově Brodě a pustili před sebe Kometu Brno, jež porazila 3:2 čtvrtý Chomutov.

Hradci stačilo v každé třetině vstřelit Ostravanům jeden gól. V polovině té úvodní dostal lídra do vedení čtvrtý útok po trefě Starého. V 27. minutě zvýraznil nejprve vedení Hradce Domin, ale hosté se rychlou brankou Gelačáka vrátili do zápasu. Na začátku třetí třetiny domácím vrátil dvoubrankové vedení Potůček, na které už soupeř neodpověděl, a tak Hradec ještě v soutěži neztratil ani bod.

Nováček soutěže Havlíčkův Brod šel proti loňskému vítězi první ligy do vedení už v první minutě zápasu a i když Severočeši zvládli odpovědět, třemi góly ve druhém dějství si tým Rebel vytvořil rozhodující náskok. Neúspěšní účastníci letošní baráže o extraligu, kteří vstřelili všechny své tři góly v přesilovce, stihli už jen v power play díky Hulvovi snížit na konečných 3:4.

Také Kometa vedla v samotném úvodu a už ve druhé minutě ve vlastním oslabení Černý blafákem otevřel skóre. Hosté se dočkali vyrovnání až v 11. minutě zásluhou Bouška, který nedlouho předtím neproměnil trestné střílení. Ještě před přestávkou poslal domácí znovu do vedení Mikel, ale v polovině utkání Charousek podruhé vyrovnal střelou mezi Maláčovy betony. Zápas rozhodla v úvodu poslední části přesilovka domácích, kterou využil dorážkou do prázdné branky po Karlíčkově střele opět Černý.

Výsledky - 6. kolo:
Hradec Králové - Sareza Ostrava 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 12. Starý, 27. Domin, 42. Potůček - 29. Gelačák. Rozhodčí: Fraňo - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:9, navíc Gelačák (Ostrava) 10 min. Bez využití. Diváci: 1904.
Havířov - Třebíč 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 49. Zdráhal - 7. Korotvička, 65. Zahradník. Rozhodčí: Skoupý - Novák, Vengřín. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:0. Diváci: 911.
Prostějov - Mladá Boleslav 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Branky: 20., 21. a 47. Piecha, 25. Říha - 7. a 57. Sýkora, 15. Jeslínek, 23. Kadlec, 32. M. Krupka, 43. Majeský. Rozhodčí: Jeřábek - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 8:15. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1700.
Kadaň - Olomouc 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Trojovský, 12. Pulpán, 45. Stavenský - 27. Kříž. Rozhodčí: Pešina - Mašek, Vitík. Vyloučení: 7:6, navíc Vlček (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 410.
Beroun - Jihlava 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 4. a 39. Křesťan, 26. Nedorost - 24. Duben, 60. Bakus. Rozhodčí: R. Svoboda - J. Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 800.
Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
Branky: 1. Kubeš, 23. Jelínek, 32. Kukla, 36. Varga - 7. Grof, 33. Janků, 58. Hulva. Rozhodčí: Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 11:11, navíc Kukla - Klobouček oba 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 1550.
Kometa Brno - Chomutov 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 2. a 44. Černý, 16. Mikel - 11. Boušek, 30. Charousek. Rozhodčí: Hodek - Machálek, Škach. Vyloučení: 7:9, navíc Martínek (Brno) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3184.