Hokej

Liberec vede extraligu už jen o dva body

3. prosince 2006 20:26 - PRAHA

Hokejisté Liberce prohráli v nedělním utkání 30. kola extraligy v Litvínově 3:5 a v čele tabulky mají už jen dvoubodový náskok před Českými Budějovicemi. Jihočeši vyhráli po samostatných nájezdech nad Karlovými Vary a získali dva body. Třetí místo patří pražské Spartě, na její pozici však může v příštím kole zaútočit hned pětice soupeřů.

V dalším souboji pražských rivalů porazila Sparta především díky vydařené druhé třetině Slavii 4:2. Před nejvyšší návštěvou sezóny 10 593 diváků se hrál výborný hokej a Sparta nakonec i přes čtyřbrankový náskok před závěrečnou třetinou musela o výhru bojovat do posledních vteřin.

Hokejisté Litvínova porazili Liberec 5:3. Domácí rozhodli o výhře nad vedoucím celkem soutěže až ve třetí třetině, kterou vyhráli 2:0. Vítězný gól vstřelil uzdravený útočník Daniel Branda.

Zlín porazil na svém ledě Pardubice 3:2. Vítěznou trefu si připsal ve 46. minutě útočník Petr Mokrejš, jenž dnes překonal gólmana Moelleru Jána Lašáka hned dvakrát.

Vítkovický útočník Zbyněk Irgl se podruhé za sebou výrazně podílel na úspěchu svého týmu a dvěma góly nasměroval domácí Steel k výhře nad Kladnem. Ostravané díky Irglovým dvěma gólům vyhráli už v pátek v Plzni, kde ukončili sérii tří zápasů bez bodového zisku. Rabat ztratil zápas v 22. minutě, kdy inkasoval během 52 vteřin tři branky.

Až střelecké probuzení v podobě tří branek v závěrečných osmi minutách zajistilo hokejistům Znojma vítězství nad Plzní. Dlouho se ale Orlům nedařilo, neboť páteční vysoká porážka v Třinci zanechala na jejich výkonu viditelné stopy.

Hokejisté Českých Budějovic ukončili proti Karlovým Varům své trápení a díky vítězství 3:2 po samostatných nájezdech se dočkali po třech porážkách za sebou opět bodů. Rozhodující branku vstřelil při rozstřelu nejproduktivnější hráč Mountfieldu Viktor Hübl. Energie ztratila body po předešlých třech vítězstvích za sebou.

Hokejová O2 extraliga - 30. kolo
Č. Budějovice - K. Vary 3:2 po sam. nájezdech on-line
Branky: 21. Gřegořek, 46. M. Hudec, rozhodující sam. nájezd V. Hübl - 1. Kristek, 11. Skladaný.
Zlín - Pardubice 3:2 on-line
Branky: 1. Mokrejš, 3. Záhorovský, 46. Mokrejš - 24. Blažek, 51. M. Hlinka.
Vsetín - Třinec 2:3 on-line
Branky: 29. Stantien, 47. Rob - 4. Tomas, 14. Vrba, 17. Skořepa.
Vítkovice - Kladno 5:1 on-line
Branky: 15. Irgl, 22. Irgl, 22. Tomášek, 22. Burger, 38. Mikula - 32. Bílek.
Sparta - Slavia 4:2 on-line
Branky: 28. Hlaváč, 34. Stehlík, 35. Netík, 40. P. Ton - 47. Doležal, 51. Beránek.
Litvínov - Liberec 5:3 on-line
Branky: 3. Lukeš, 8. Jánský, 35. Reichel, 53. Branda, 59. Jenáček - 11. S. Procházka, 16. Krstev, 23. Pabiška.
Znojmo - Plzeň 4:2 on-line
Branky: 20. Mojžíš, 53. Meidl, 56. Kotaška, 57. Erat - 3. Zelenka, 14. Fabuš.