Živě

NAD(H)LEDEM: Opory odpočívaly správně. Teď se ukáže, jak je tým silný, míní Bednář

2. června 2021 07:04 - Praha

Výkon národního týmu na MS proti Slovensku se mi hodnotí hrozně špatně. Trenéři budou mít velkou úlohu, aby zpátky namotivovali a nabudili hráče do čtvrtfinále, kde musí být připravení, že to bude úplně jiný hokej než tréninkový model, který jsme viděli v úterý.

 

www.mountfieldhk.cz, Jan Vavřina

Náš poslední duel ve skupině neměl s mistrovstvím světa vůbec nic společného. Obě mužstva věděla, že nehrají o nic a nechala odpočívat nejlepší hráče s vysokým ice timem, což je ale logické. Hrál se hokej, který pro trenéra není úplně nejlepší a přeje si, aby závěr zápasu byl co nejrychlejší.

Během hry nastaly fáze, kdy kluci výborně presovali a nutili soupeře k chybám, které pár góly ztrestali. Měli ale i mraky dalších šancí a branek mohli dát Slovákům podstatně víc. Na druhou stranu docházelo ve druhé třetině u nás k polevení, ztrátě koncentrace a laciným chybám, které si ve čtvrtfinále určitě nemůžeme dovolit. Všichni víme, že Finové by nějaké naše zaváhání stoprocentně využili.

Matěj Blümel (vpravo) se s Adamem Musilem raduje z gólu proti Slovensku.

Vít Šimánek, ČTK

Zápas se Slovenskem byl o ničem a přístup z obou stran tedy nebyl takový, jaký by měl být. Ale pojďme se spíš bavit, co mužstvo ve skupině dokázalo. Jaké negace na něj byly valené. Možná i díky tomu dokázalo skupinu obrátit a postoupit. Je pozitivní, že ukázalo charakter a po prvních dvou zápasech, které se nepovedly, se vzchopilo a uhrálo skupinu ze třetího místa. Kluci zaslouží fakt obrovskou pochvalu.

Stejně jako Slováci i naši trenéři šetřili v úterý několik hráčů, ať už Hronka, Kubalíka, Kováře a další, což je správně. Opravdu v pořádku, že je nechali odpočívat. Byli hodně vytížení, dostávali hrozně moc prostoru na ledě, v závěru zápasu hráli ve dvou lajnách a je potřeba, aby taky oddechli. Nabrali síly, energii... Doufejme, že proti Finům uvidíme super zápas.

Filip Zadina (vpravo) se raduje se spoluhráči z úvodního gólu proti Slovensku.

Vít Šimánek, ČTK

Mám tak trochu tušení, že když je kluci vyřadí, půjdou až do finále a udělají v Rize úspěch. Bude to ale těžké utkání. Finové jsou bruslařsky velice dobře vybavení, každý hráč bude muset odevzdat na ledě stoprocentní výkon.

Našemu týmu však od začátku turnaje věřím, a když se už dostal tahle daleko, věřím, že psychika bude stát na jeho straně a postoupí dál. Ono je skoro jedno, jestli jdete ve čtvrtfinále na Finy nebo Američany. V play off si nemůžete soupeře vybírat. Ve čtvrtek se ukáže, jak je tohle mužstvo silné.

S národním týmem získal Jaroslav Bednář na mistrovství světa 2006 v Rize stříbro. Za reprezentaci odehrál bývalý vynikající útočník celkem 78 zápasů, v nichž vstřelil 15 gólů. Na kontě má více než 100 startů v NHL, kde hájil barvy Los Angeles a Floridy. V Rusku vybojoval titul s Omskem, zlato slavil i ve Švýcarsku s Davosem, Bernem a také v české extralize s pražskou Slavií.
jsv, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Výsledkový mix:

NHL
Dnes play off - finále konferencí Tampa Bay - NY Islanders Tampa Bay - NY Islanders 4:2
20210616T02:00:00+0000
Tampa Bay vs. NY Islanders
Tampa Bay vs. NY Islanders
NY Islanders
Včera play off - finále konferencí Vegas - Montreal Vegas - Montreal 4:1
20210615T03:00:00+0000
Vegas vs. Montreal
Vegas vs. Montreal
Montreal
zítra 03:00 Vegas - Montreal Vegas - Montreal
18.6. 02:00 NY Islanders - Tampa Bay NY Islanders - Tampa Bay