Hokej

Dvacítka prohrála s Američany, na MSJ medaili neobhájí

3. ledna 2006 07:21 - VANCOUVER

Čeští hokejoví reprezentanti do dvaceti let prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do dvaceti let s USA 1:2 a na šampionátu skončí bez medaile. O vítězství favorizovaných Američanů rozhodl gólem a asistencí Phil Kessel, vítěznou trefu vstřelil nejlepší kanonýr šampionátu Chris Bourque. Za Česko snižoval v přesilovce kapitán Ladislav Šmíd.

Ve čtvrtek ráno středoevropského času se svěřenci Radima Rulíka utkají se Švédskem o konečné páté místo.

Jediný gól českého týmu vstřelil v 13. minutě kapitán Ladislav Šmíd, který po půlminutě využil druhou početní výhodu svého celku v zápase. Jenže svou trefou už jen snížil na 1:2.

Soupeři se totiž povedl skvělý vstup do zápasu. A i za něj se trefily jeho největší hvězdy. Phil Kessel, suverénní vítěz kanadského bodování loňského šampionátu osmnáctek v Plzni a v Českých Budějovicích, nejdříve po 203 vteřinách otevřel skóre. Český tým sice fauloval méně než v předchozích zápasech, ale hned za první oslabení zaplatil gólem.

O čtvrtfinále Finsko - Švédsko čtěte ZDE:

Kessel pak v 12. minutě připravil vítěznou trefu pro nejlepšího střelce turnaje Chrise Bourqua. Syn legendárního zadáka svou sedmou brankou na turnaji znovu potvrdil, že nepůjde v otcových obranných šlépějích. I když Češi prohrávali, svého soupeře v první třetině přestříleli 16 pokusy na branku.

Ve zbylých částech hry v tomto ohledu za protivníkem lehce zaostávali, zápas skončil na střely vyrovnaný 31:31. Jenže na góly vyhráli Američané, kteří soupeři v závěru odolali i v 39 vteřin dlouhé hře bez brankáře. Po roce tak oplatili celku ze středu Evropy porážku z Grand Forks z duelu o bronz a v semifinále se utkají s Ruskem.

Česká republika - USA 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Šmíd (Frolík, Sobotka) - 4. Kessel (J. Johnson, Ryan), 12. Bourque (Kessel). Rozhodčí: Matsuoka - Losier (oba Kan.), Kautto (Fin.). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 14 890.
ČR: Schwarz - Mrázek, Kindl, Šmach, Šmíd, Kudělka, R. Polák - Pohl, Hromas, Krejčí - Birner, Sobotka, Frolík - Meidl, Bahenský, Káňa - M. Hanzal, Šindel, Kalus. Trenéři: Radim Rulík a Jan Votruba.
USA: Schneider - J. Johnson, E. Johnson, Chorney, Lee, Niskanen, Mitera - Bourque, Oshie, Kessel - Porter, Gerbe, Skille - Schremp, Mueller, Fritsche - Davis, Wheeler, Ryan. Trenér: Walt Kyle.

Včera základní část - čtvrtek 27. února CSKA - Soči CSKA - Soči 6:0
Včera základní část - čtvrtek 27. února Viťaz - Jaroslavl Viťaz - Jaroslavl 5:4 pp
Včera základní část - čtvrtek 27. února Minsk - Dynamo Minsk - Dynamo 4:3
20200227T18:10:00+0000
Minsk vs. Dynamo
Dynamo
Včera základní část - čtvrtek 27. února Kazaň - Jekatěrinburg Kazaň - Jekatěrinburg 0:3
Včera základní část - čtvrtek 27. února Čeljabinsk - Magnitogorsk Čeljabinsk - Magnitogorsk 2:1
26.2.2020 základní část - středa 26. února Novosibirsk - Riga Novosibirsk - Riga 4:2
26.2.2020 základní část - středa 26. února Vladivostok - Nižněkamsk Vladivostok - Nižněkamsk 2:3
26.2.2020 základní část - středa 26. února Chabarovsk - Nur-Sultan Chabarovsk - Nur-Sultan 5:0
20200226T11:00:00+0000