Rubriky:

Hokej

Fojtík si za napadení diváka do března nezahraje

18. ledna 2006 16:37 - PRAHA

Útočník prvoligového Prostějova Josef Fojtík si do konce března nezahraje hokej. Disciplinární komise domácího svazu jej ve středu potrestala zákazem startu do 31. března za napadení fanouška v zápase 38. kola první ligy mezi Olomoucí a Prostějovem. ČTK to sdělil organizační pracovník soutěže Stanislav Šampalík.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Sportovně technická komise svazu dnes zároveň rozhodla o kontumaci zápasu ve prospěch Olomouce, která tak získala tři body za vítězství 5:0. Oba kluby navíc dostaly pokutu - domácí za nedostatečnou pořadatelskou službu, Prostějov za nedohrání duelu, který v čase 54:35 hlavní rozhodčí Milan Minář předčasně ukončil.

V případě Fojtíka, který při pobytu na trestné lavici zranil holí v obličeji jednoho z diváků, se přitom v tisku spekulovalo o daleko delším trestu. Disciplinární komise ale nakonec rozhodla jinak. "Myslíme si, že trest pro hráče i kluby je adekvátní," řekl člen komise Josef Drda. Disciplinárka podle jeho slov vycházela ze zápisu rozhodčího Mináře a informací od delegáta i jednotlivých aktérů.

Drda nepředpokládá, že by dnešní rozhodnutí některou ze zúčastněných stran zaskočilo. "Prostějov s tím, že prohraje kontumačně, počítal. Olomouc sama přiznala, že pořadatelská služba byla nedostatečná," řekl Drda. Hanácký klub má navíc podmíněně uzavřený stadion. Pokud by se tedy problémy s diváky opakovaly, třikrát by musel klub hrát mimo svůj domovský stadion.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: