Čeští hokejisté na MS osmnáctek vyhráli i podruhé

Hokejisté České republiky vyhráli na MS osmnáctek i druhý zápas když ve švédském Ängelholmu porazili 5:2 Bělorusko. Po úspěšném vstupu s Německem si tak svěřenci trenérů Pešouta a Najmana výrazně přiblížili postup do play off.

K vítězství nad dalším outsiderem skupiny A výrazně českému týmu pomohla elitní útočná řada David Květoň, Michael Frolík, Jiří Tlustý, která se podílela na čtyřech z pěti gólů. Kladenský Frolík, jenž je na třetím MS osmnáctek, měl blízko v hattricku, ale v 52. minutě neproměnil trestné střílení.

"Až do třicáté minuty jsme hráli bezproblémový zápas bez vyloučení, pak jsme však dostali gól v oslabení za špatné střídání a Bělorusové ucítili šanci," řekl ČTK trenér Pešout. Jeho svěřenci mohli již v první třetině utkání rozhodnout, množství vyložených šancí však neproměnili.

"Ve druhé části jsme udělali čtyři nesmyslné fauly zezadu a vlastní nedisciplinovaností jsme vrátili soupeře do zápasu," dodal Pešout.

Pravou prověrkou až zápas s USA

Kouč českého týmu pochválil především Frolíkovu lajnu, která je složena z hráčů s extraligovými zkušenostmi. "Proto jsme je také v přípravě kvůli únavě šetřili, což nám teď splatili. Musíme si však přiznat, že také hodně šancí nevyužili," uvedl Pešout.

Dalším soupeřem českého mužstva budou v sobotu od 19:45 úřadující mistři světa z USA. Teprve tento zápas Pešoutovy a Najmanovy svěřence dokonale prověří. "Neměli bychom si dělat iluze, k úspěchu bude stačit jen stoprocentní výkon. Ale na zápas se těšíme," řekl trenér české osmnáctky.

Ve skupině B v Halmstadu si připsali také druhé vítězství mladíci z Finska, kteří sice v severském derby málem prohospodařili třígólové vedení, ale Švédsko nakonec porazili 4:3.

Skupina A:
Česká republika - Bělorusko 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 11. D. Růžička (Frolík), 25. Frolík (Tlustý), 25. Květoň (Tlustý), 37. Látal (Kazatel, V. Růžička), 56. Frolík (Květoň) - 31. Syrej (Michajlov), 42. Korobov. Rozhodčí: Persson (Švéd.) - Espedal (Nor.), Olenin (Rus.). Vyloučení: 7:11. Využití: 2:1. Diváci: 151.
Sestava ČR: Neuvirth - D. Růžička, Jebavý, Drbohlav, Višňák, Prokop, Štich, Lang - Květoň, Frolík, Tlustý - Látal, Kazatel, V. Růžička - Voráček, Roman, Bartoš - Kuběna, Sklenář, Kupec.
Finsko - Švédsko 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
Branky: 2. a 60. Warn, 15. Nyholm, 18. Jälvänti - 39. Bäcklund, 55. Berglund, 60. Moe.