Rubriky:

Hokej

Finové vsadí v Liberci výhradně na hráče z domácí soutěže

21. srpna 2006 16:58 - HELSINKY

Trenér finských hokejistů Erkka Westerlund vsadí na přelomu srpna a září na prvním turnaji série Euro Hockey Tour v Liberci výhradně na hráče z domácí soutěže. Nominace se dočkala řada nezkušených hráčů a v kádru je jediný hokejista, který v uplynulém ročníku nastoupil v dresu Suomi na velké akci.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Tím je útočník Jani Rita z Jokeritu Helsinky, který se podílel na zisku bronzu na mistrovství světa v Rize. Finové vstoupí do turnaj o Pohár České pojišťovny v Liberci ve čtvrtek 31. srpna utkáním proti České republice. V sobotu je čeká duel s Ruskem a v neděli narazí v tradičním severském derby na Švédsko.

Nominace Finska:
Brankáři:
Ari Ahonen (Blues Espoo), Sinuhe Wallinheimo (Jyväskylä),
obránci:
Ilkka Mikkola, Jukka-Pekka Laamanen (oba Kärpät Oulu), Anssi Salmela (Pelicans Lahti), Sami Lepistö (Jokerit Helsinky), Mikko Viitanen (Lukko Rauma), Teemu Aalto (Tappara Tampere), Mikko Jokela (Hämeenlinna), Arto Laatikainen (Blues Espoo),
útočníci:
Kristian Kuusela, Marko Kivenmäki (oba Ässät Pori), Tomek Valtonen, Jani Rita (oba Jokerit Helsinky), Pekka Saarenheimo, Juha-Pekka Haataja (oba Lukko Rauma), Petri Kontiola, Teemu Nurmi (oba Tappara Tampere), Ville Viitaluoma, Jaakko Uhlbäck (oba Blues Espoo), Ville Leino (Hämeenlinna), Juhamatti Aaltonen (Kärpät Oulu), Jussi Pesonen (Ilves Tampere).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Výsledkový mix:

NHL
29.5. 02:00 Las Vegas - Washington Las Vegas - Washington