Hokej

Zlín rozstřílel Slavii a dál drží neporazitelnost

12. září 2006 19:50 - PRAHA

Ani v úterním třetím kole hokejové O2 extraligy nepřišli hráči Zlína o neporazitelnost. Svěřenci trenéra Bokroše na svém ledě nastříleli osm gólů pražské Slavii, hosté se do sítě brankáře Murína trefili čtyřikrát. Bez porážky zůstávají i hokejisté Pardubic a Karlových Varů.

Sport.cz

Slavia držela krok na ledě Zlína ještě po druhé třetině, závěrečné dějství ale domácí vyhráli 4:1 a připravili tak soupeři jednu z nejvyšších porážek za poslední dobu.

Kladno prohrávalo v duelu s Pardubicemi po dvou třetinách 0:3 a recept na zlomení nepříznivého stavu ve zbylém čase nenašlo. O čestný uspěch domácích se postaral až v závěru utkání obránce Libor Procházka.

Bez bodu zůstávají po třech odehraných zápasech také hráči Vítkovic, kteří dnes prohráli 2:4 na ledě Plzně. Západočeši naproti tomu prolomili smolný začátek sezóny a oslavili první vítězství.

I napotřetí odjížděli vítězně z ledu hokejisté Karlových Varů. Vsetínu na ledě soupeře nepomohl ani rychlý gól z hole Sakrajdy, domácí rychle převzali otěže zápasu a dovedli jej do vítězného konce.

Budějovice poprvé prohrály

První porážku v sezóně utrpěli hokejisté Českých Budějovic. Na ledě Liberce obdrželi během dvou třetin dvě branky a v poslední části už jen korigovali výsledek zásluhou Hübla.

Domácí led v úterý neuhájili třinečtí Oceláři, kteří podlehli znojemským Orlům 1:3. Hosté vedli už v desáté minutě o dvě branky, naději domácícm vrátil v poslední třetině Kudrna, ale vítězství hostujícího týmu pečetil v poslední desetiminutovce Plášek.

Gólovou přestřelku viděli diváci v pražských Holešovicích, kde Litvínov vedl nad Spartou už o čtyři branky, domácí ale dokázali srovnat a o vítězi nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich zajistil dva body pro hosty veterán Robert Reichel.

3. kolo hokejové O2 extraligy:
Třinec - Znojmo 1:3 on-line
Branky: 16. R. Pšurný, 21. Rachůnek, 31. Rachůnek, 37. Záhorovský, 43. Balán, 44. M. Čech, 52. Tomík, 59. Marušák - 15. Beránek, 26. Vlasák, 38. Divíšek, 56. Beránek.
Zlín - Slavia Praha 8:4 on-line
Kladno - Pardubice 1:5 on-line
Branky: 58. L. Procházka - 18. Čaloun, 20. Havíř, 32. P. Sýkora, 42. M. Hlinka, 44. Blažek.
Plzeň - Vítkovice 4:2 on-line
Branky: 7. Benák, 28. Benák, 37. Rataj, 45. Důras - 5. S. Hudec, 17. Šimíček.
Karlovy Vary - Vsetín 4:2 on-line
Branky: 3. Pech, 8. Skuhravý, 27. Kumstát, 44. Košťál - 2. Sakrajda, 47. Grill.
Sparta Praha - Litvínov 5:6 po sam. nájezdech on-line
Branky: 32. Hlaváč, 53. J. Hlinka, 57. Ptáček, 59. P. Ton, 60. P. Ton - 13. Kubinčák, 30. Bednařík, 40. Hranáč, 42. Bednařík, 51. Benda, rozhodující sam. nájezd Reichel.
Liberec - České Budějovice 2:1 on-line
Branky: 17. Čermák, 35. Vaic - 51. V. Hübl.