Hokejisté Hradce Králové vyhráli i třetí zápas v první lize

Hokejisté Hradce Králové vedou po třech kolech první ligu s plným počtem devíti bodů. Ve středečním utkání zvítězili na ledě ambiciózní Mladé Boleslavi 4:1 a mají jednobodový náskok před Ústím nad Labem. Severočeši zaznamenali první bodovou ztrátu, když v Jihlavě vyhráli 4:3 až na samostatné nájezdy. Dukla tak získala první bod v sezóně.

Ilustrační foto

Královéhradečtí hokejisté předčili v Mladé Boleslavi domácí tým především díky daleko lepší střelbě a navíc využívali přesilové hry. Po úvodní třetině vedli 2:0 a po přestávce mohl zvýšit jejich vedení Roubík, ovšem trestné střílení Mařík zlikvidoval.

Boleslav se prosadila až v polovině zápasu při své deváté přesilovce, kdy Bauer při hře pěti proti třem s přispěním teče Koudelky snížil na 1:2. V závěru postřední části ale znovu v početní převaze upravil Šeda střelou pod horní tyčku na 3:1. Ve třetí třetině už si Východočeši vedení pohlídali a skóre pečetili gólem při soupeřově power play.

Ústí nad Labem si v Jihlavě vynutilo prodloužení vyrovnáním devět minut před koncem a v nastaveném čase předvádělo lepší výkon, rozhodující gól však vstřelit nedokázalo. V závěru navíc muselo čelit početní převaze soupeře, Dukla ale přesilovku nevyužila. Na řadu tak přišla trestná střílení, ve kterých byli až ve čtvrté sérii o gól úspěšnější hosté. Rozhodující nájezd proměnil útočník Jakub Hulva.

Brankář Jaroslav Kameš, který byl od začátku sezónu bez angažmá, se rozhodl pomoci hokejistům Berouna, ale jejich porážce ve třetím kole na ledě Chomutova nezabránil. Zkušený gólman inkasoval třikrát a třetí tým tabulky zvítězil 3:0.

Hattrickem se blýskl ostravský Baranyk, jenž tak výrazně přispěl k výhře Sarezy nad Olomoucí 4:2. Kadaň vybojovala první body v sezóně poté, co v prodloužení zdolala Třebíč 4:3.¨

Výsledky - 3. kolo:
Chomutov - Beroun 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), Jihlava - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0), Kometa Brno - Havířov 5:1 (1:0, 3:0, 1:1), Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:4 (0:2, 1:1, 0:1), Prostějov - Havlíčkův Brod 2:3 (2:2, 0:1, 0:0), Sareza Ostrava - Olomouc 4:2 (2:2, 1:0, 1:0), Třebíč - Kadaň 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1).