Rusko - Finsko 6:2 Nečekaný výprask a ponížení. Ruští junioři vyškolili domácí Finy

5. listopadu 2020 20:02 - Helsinky/Praha

Tým ruských juniorů porazil v Helsinkách na turnaji Karjala překvapivě hokejisty domácího Finska vysoko 6:2. Mladá sborná rozhodla o svém vítězství v úvodním dílu Euro Hockey Tour už v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Útočník Jegor Afanasjev se pod úspěšný vstup ruského výběru podepsal posledním gólem zápasu a dvěma nahrávkami.

Vesa Moilanen, ČTK/AP

Finové měli v týmu řadu nováčků, přesto byly proti ruským juniorům zkušenosti na jejich straně. Nakonec jim ale to nebylo nic platné. Sborná se do svého soka od začátku zakousla a už nepustila. Od úvodního buly uběhlo jen 102 sekund a po povedené individuální akci se prosadil Rodion Amirov. Po polovině úvodní části zvýšil na 2:0 Marat Chusnutdinov a šok pro Seveřany završil Ilja Safonov.

"Neřekl bych, že kluci překvapili. Známe silné stránky všech našich hráčů, sestavili jsme zajímavý tým. Hoši se dali rychle dohromady a ukázali ruský charakter," uvedl trenér ruské dvacítky Igor Larionov. "Samozřejmě Askarov zachytal famózně, což dodalo všem sebevědomí," pochválil gólmana.

Finové se sice nadechli v polovině 23. minuty, kdy se snížil Elmeri Eronen, ale minuty před druhou přestávkou patřily opět soupeři. Daniil Čajka využil ve 36. minutě přesilovku a přesně 100 sekund před sirénou navýšil skóre už na 5:1 Jegor Činachov.

Finský gólman Oskari Setänen zasahuje proti střele Rusa Maksima Groševa v utkání na turnaji Karjala.

Jere Sallinen v čase 40:46 Finy znovu trochu přiblížil, jenže poslední slovo měl Afanasjev. Otto Karvinen byl pak po nešetrném faulu vyloučen do konce utkání, na skóre se to ale nijak neprojevilo.

Pešánova premiéra na jedničku! Češi si na úvod sezony vyšlápli na Švédy

Finové se mohou o nápravu pokusit v sobotu v duelu s českým celkem. Rusové změří síly se Švédy, kteří dnes podlehli českému týmu 1:3.

Turnaj Karjala v Helsinkách, součást Euro Hockey Tour:
Rusko - Finsko 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Amirov, 12. Chusnutdinov (Čajka), 17. Safonov (Podkolzin, Afanasjev), 36. Čajka (Afanasjev, Podkolzin), 39. Činachov (Safonov, Grošev), 53. Afanasjev (Muchamadullin, Čisťakov) - 23. Eronen (J. Peltola), 41. Sallinen (Kemiläinen). Rozhodčí: Suominen, Kaukokari - Jusi, Hägerström (všichni Fin.). Vyloučení: 6:5, navíc Bardakov 10 min. - Karvinen 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2224.
Rusko: Askarov - Čajka, Sedov, Muchamadullin, Čisťakov, Kirsanov, Šechovcov, Byčkov - Afanasjev, Chusnutdinov, Podkolzin - Grošev, Safonov, Činachov - Gricjuk, Baškirov, Amirov - Spiridonov, Bardakov, Alalykin. Trenér: Igor Larionov.
Finsko: Setänen - Parikka, Saarijärvi, Lappalainen, Kemiläinen, Seppälä, Rindell, Lintuniemi, Eronen - Innala, Koivistoinen, Saarela - Sallinen, Tiivola, Turkulainen - Björkqvist, Björninen, Oksanen - J. Peltola, Siikonen, Karvinen - Nurmi. Trenér: Jukka Jalonen.

Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.